idealne wycieczki po krakowie z okazji dnia kobiet
Uncategorized

Idealne wycieczki po Krakowie na Dzień Kobiet

Idealne wycieczki po Krakowie na Dzień Kobiet czyli jak świętować oryginalne i z pomysłem. Jeśli szukacie pomysłu, gdzie zabrać swoją ukochaną na wycieczkę ten wpis będzie znakomitym ściągą. Proponowane przeze mnie trasy tematyczne  spodobają się zarówno samym Paniom, ale także są idealnym rozwiązaniem na romantyczny weekend we dwoje. W każdym razie wybierając którąś z tras świetnie spędzicie czas, poznacie masę anegdot i poznacie kobiecie oblicze Krakowa.

Idealne wycieczki po Krakowie na Dzień Kobiet

„Krakowianki i krakuski”

To moja sztandarowa trasa, która przybliża niezwykłe kobiety Krakowa. Wycieczka prowadzi po najbardziej malowniczych zaułkach Starego Miasta. W czasie zwiedzania poznacie losy najsłynniejszych femme fatale końca XIX wieku, posłuchacie o proroctwach Nimfy Suchońskiej, dowiecie się za co spalono na stosie Katarzynę Weiglową. Ponadto zobaczymy miejsce, gdzie narodziła się legenda „Czarnego Anioła”, a także sprawdzimy, gdzie pojawia się duch „Pięknej Gabrielle”.

„Śladami Emancypantek”

Wycieczka to opowieść o walce kobiet o prawa wyborcze, społeczne, a także o prawo do edukacji. Podczas zwiedzania opowiem o pierwszych kobiecych manifach, zobaczymy też miejsce, gdzie odbył się pierwszy strajk kobiet. Posłuchamy o Kazimierze Bujwidowej i jej zasługach na rzecz kobiecej edukacji. Poznamy losy pierwszych studentek na Uniwersytecie Jagiellońskim i dowiemy się, dlaczego Maria Skłodowska nie dostała etatu na krakowskiej uczelni.

„Śladami słynnych  Żydówek po Kazimierzu”

Tym razem spacerując po urokliwych uliczkach Kazimierza poznamy sylwetki wybitnych Żydówek. Przy ulicy Szerokiej zobaczymy dom, w którym urodziła się „cesarzowa piękna” czyli Helena Rubinstein. Dowiemy się, dlaczego Sarę Schenirer nazywamy „matką Izraela”. Posłuchamy o zasługach prof. Marii Orwid, a także tragicznych losach Pauliny Wasserberg.

„Śladami  Żydówek po Podgórzu”

Prawobrzeżna dzielnica Krakowa ma swoich fanów. Może też poszczycić się sylwetkami wybitnych kobiet. W czasie zwiedzania zobaczymy Podgórze oczami Heleny Nelken czy Stelli Muller. Poznamy marzenia i tragiczny koniec Diany Reiter, zobaczymy tabliczkę upamiętniającą „Filantropkę Podgórza”. Nie zabraknie historii wojennych, a także świadectw walki, wytrwałości i niesamowitej chęci przeżycia.

„Śladami władczyń”

Ta wycieczka jest wariantem trasy „Sekrety polskich władców”, tylko że skupimy się na przedstawicielkach płci pięknej. W czasie zwiedzania dowiemy się, dlaczego Kazimierz Jagiellończyk nie chciał się żenić, posłuchamy o życiu na dworze św. Jadwigi, poznamy o co oskarżyła swojego męża księżna Gryfina. Zobaczymy miejsce, gdzie podobno ukazuje się duch Barbary Radziwiłłówny, a także rozprawimy się z mitami na temat Bony.

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. […] odpowiednik kobiecej trasy po Krakowie, ale tym razem śladami słynnych Panów. Pod lupę weźmiemy społeczników, architektów, […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *