Spacerownik czyli jak napisałam książkę
Lifestyle

Spacerownik czyli jak napisałam książkę

Spacerownik czyli jak napisałam książkę o Dzielnicy I i jej zabytkach. Przede wszystkim napisanie własnej książki to bardzo fajna sprawa. I do tego bardzo satysfakcjonująca. Zamierzam to zrobić jeszcze niejeden raz, mam już zapisane kilka pomysłów. Jedyne czego mi brakuje to czasu. Ciężko jest oprowadzać, prowadzić dwa blogi, fan page’a i pisać. Ale mam nadzieję, że do końca roku skończę kolejną książkę. Chciałabym, żeby kolejna książka była o wycieczkach tematycznych.

Spacerownik czyli jak napisałam książkę

Z propozycją napisania spacerownika zwróciła się do mnie pani Marta Chlanda z Dzielnicy I. Bardzo się ucieszyłam zwłaszcza, że z Dzielnicą I współpracuję już od kilku sezonów oprowadzając wycieczki tematyczne dla mieszkańców. Ponadto większość najpopularniejszych tras dla turystów przebiegają również po Dzielnicy I. Zatem te ulice i place są moim drugim domem.

Dlatego pisałam ją z myślą o wszystkich, którzy Kraków znają, ale chcieliby uporządkować swoją wiedzę. A także dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Krakowem. Chciałam, aby książka ułatwiła Wam spacery, podsunęła miejsca, warte obejrzenia. Mam nadzieję, że będziecie wraz ze Spacerownikiem odkrywać Kraków i cieszyć się jego pięknem.

Wszystkich tras w Spacerowniku jest dwanaście. Przyznam szczerze, że bogactwo Starego Miasta jest tak duże, że mogłoby być ich więcej. Ale musieliśmy się ograniczać i zmieścić w 150 stronach. Założenie było takie, że książeczkę zabierzecie ze sobą do torebki idąc na zwiedzanie. Każdą trasę rozpoczyna mapka z pokazanym dystansem oraz szacunkowym czasem zwiedzania. Treść uzupełniają piękne fotografie autorstwa pani Barbary Radziszewskiej. Świetną robotę wykonały także graficzki z Drukarni DoLasu. Dzięki ich pracy książka jest po prostu piękna i przejrzysta.

Podsumowanie

Książka jest dostępna za darmo w siedzibie Rady Dzielnicy I przy Rynku Kleparskim 4. Wiem, że egzemplarze rozchodzą się jak świeże bułeczki. Ogromnie mnie to cieszy i bardzo dużo dla mnie znaczy Wasze zaufanie. Czuję satysfakcję, że przez lata wokół mnie zebrało się tylu wiernych turystów i Spacerowiczów. Dzięki Wam czerpię ogromną satysfakcję z mojej pracy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *