zostajemy w domu ale kraków zwiedzamy
Aktualności,Lifestyle

Zostajemy w domu ale Kraków zwiedzamy!

Zostajemy w domu, ale Kraków zwiedzamy! Wiem, że brzmi to nierealnie, ale musimy przetrwać kwarantannę. Nikt się nie spodziewał, że będziemy musieli zatrzymać się w miejscu. W sekundzie nasze plany, projekty i marzenia stały się nierealne. Przekonaliśmy się, że zdrowie jest najważniejsze. Jednak jeśli Wasza żyłka odkrywcy nie daje Wam spać, możecie zwiedzać Kraków dalej. Nie wychodząc z domu, przestrzegając wszystkich obostrzeń i zasad bezpieczeństwa. Poniżej przedstawiam moje pomysły, jak zwiedzać Kraków online.

Zostajemy w domu ale Kraków zwiedzamy

Książki o Krakowie

Kochani, to chyba najlepszy sposób, aby poznać Kraków. Jego historię, zabytki,  wybitnych mieszkańców, a także ciekawostki i anegdoty. Do wyboru macie zarówno przewodniki po wybranych dzielnicach, jak i powieści historyczne, artykuły w czasopismach.

Blogi

W Internecie znajdziecie też sporo blogów tematycznych poświęconych Krakowowi i jego zabytkom. Bardzo często wpisy są uzupełnione przez piękne zdjęcia. Fotoblogi polecam szczególnie, ponieważ dzięki nim możecie „oglądać” Kraków w sieci.

Wirtualne wizyty w muzeach

Większość placówek muzealnych udostępniła swoje zbiory online. To świetny pomysł na poszerzenie wiadomości, poznanie nowych dziedzin, a w końcu zabicie nudy! Możecie zwiedzić wnętrza Muzeum Narodowego, Muzeum Krakowa, a zbiory na Wawelu obejrzeć przez dziurkę od klucza.

Google Street View

To z kolei świetna opcja dla osób, które cenią sobie obraz. Aplikacja przygotowana przez Google Maps umożliwi Wam wyświetlanie wybranych części Krakowa, a także ulic i budynków. W ten sposób możecie „przejść” ulice Krakowa bez wychodzenia z domu.

Kraków filmowy

Pamiętacie „Vinci”, „Nie kłam kochanie”, a może „Listę Schindlera”? Nie wiem jak Wy, ale ja osobiście uwielbiam oglądać filmy i seriale, których akcja dzieje się w Krakowie. Znane kadry wyglądają zupełnie inaczej. Teraz jest świetny moment, aby obejrzeć te filmy jeszcze raz, a potem zwiedzić wybrane miejsca.

W świecie ciekawostek

Czy zdajecie sobie sprawę, że w Krakowie ciągle coś się działo? Były ważne przysięgi, uroczyste wjazdy władców, koronacje. Możecie teraz pokusić się i zrobić własne kalendarium najważniejszych ciekawostek Krakowa. Serdecznie zapraszam na mojego fanpega,  na którym codziennie dodaję inną ciekawostkę!

Wirtualne spacery tematyczne

To kolejna propozycja bezpiecznego zwiedzania Krakowa. Jeśli wszystko się uda dograć technicznie, to od kwietnia zapraszam na wycieczki tematyczne online. Będziemy poznawać niezwykłe ulice Krakowa, wybitne postaci, architektów. Szczegóły spacerów pojawią się wkrótce na facebooku.

Co jeszcze możecie zrobić? Przede wszystkim dbajcie o siebie. Pamiętajcie, że im solidniej zostaniemy w domu, tym szybciej epidemia się skończy. A my wrócimy do normalnego życia.

Zdrowia i cierpliwości!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *