Lifestyle

7 najlepszych miejsc w Krakowie na klimatyczny spacer

Są w Krakowie miejsca do których chce się wracać ciągle. Odkrywać na nowo i smakować ich niepowtarzalny klimat. I może rozczaruję rzesze turystów, ale nie są to najbardziej popularne ulice takie jak: Grodzka czy Floriańska. Nie jest to też Rynek Główny, który ma niesamowitą atmosferę, ale spokoju na nim nie znajdziemy. Fala ludzi, która przechodzi nimi praktycznie o każdej porze dnia i nocy, skutecznie gasi ich urok.

Dzisiaj chciałabym Wam napisać o miejscach klimatycznych, w których wartość zabytkowa jest dopełniona przez niezwykłe walory przyrodnicze i rekreacyjne. Na tych trasach odetchniecie od zgiełku wielkiego miasta i spojrzycie na Kraków z zupełnie odmiennej perspektywy.

7 najlepszych miejsc w Krakowie na klimatyczny spacer

  1. Planty – mój ulubiony odcinek to od Barbakanu w stronę ul. Sławkowskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego aż do do Wawelu. Pomniki, urocze skwerki i budynki, które kryją w sobie niejedną ciekawą opowieść.
  2.  Las Wolski – idealny na spacer lub przejażdżkę rowerem. Znajdują się tam m.in. liczne rezerwaty np. Panieńskie Skały, Kopiec Piłsudskiego, kościół Kamedułów.
  3. Bulwary wiślane – fantastyczne miejsce na romantyczne przechadzki czy rodzinny spacer. Ponadto widok na Wisłę działa relaksująco, można też spocząć na ławeczce i oddać się rozmyślaniom.
  4. Aleja Waszyngtona – bardzo malownicza ulica, która prowadzi  z Salwatora pod Kopiec Kościuszki. Wśród drzew znajdziecie 31 pomników przyrody, natomiast widok z alei należy do jednych z najładniejszych w Krakowie.
  5. Park Bednarskiego – malowniczo położony na Krzemionkach Podgórskich jest oazą zieleni, ciszy i spokoju. Spotkacie wiele gatunków ptaków, oswojone wiewiórki a nawet zające.
  6. Kopiec Krakusa – punkt obowiązkowy spaceru po Starym Podgórzu. Akurat z tego kopca jest najładniejszy widok na Kraków, Stare Miasto, Kazimierz i inne rejony.
  7. Łąki nowohuckie – miejsce niezwykle bogate pod względem przyrodniczym, z pięknym panoramicznym widokiem, jest idealne dla piechurów i rowerzystów.

Jeśli wybierzecie się chociaż na jeden spacer pokochacie Kraków miłością dozgonną. Za jego piękno, magię, różnorodność. Przekonacie się, że Kraków to nie tylko muzea, wystawy czy kościoły. To zieleń, przyroda, niezwykłe budowle. I takich spacerów życzę Wam o każdej porze roku.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *