7 rzeczy, które musisz zrobić w krakowie
Aktualności,Lifestyle

7 rzeczy, które musisz zrobić w Krakowie zimą

7 rzeczy, które musisz zrobić w Krakowie zimą czyli pomysły na umilenie zimowych dni. Jeśli planujecie przyjazd do Krakowa w okresie zimowym to ta ściąga będzie jak znalazł. Przede wszystkim musicie pamiętać, że w tym roku przez pandemię nasze możliwości są znacznie mniejsze. Część atrakcji jest niedostępna. Natomiast możemy i powinniśmy korzystać z tego, co jest.

7 rzeczy, które musisz zrobić w Krakowie zimą

Spacer na ośnieżony kopiec Kraka

Kopiec Kraka to miejsce idealne na spacer bez względu na porę roku. No może w strugach deszczu nie dostrzeżemy pełni jego piękna. Natomiast zimą kopiec jest wyjątkowo piękny. Ośnieżony wygląda naprawdę magicznie i przenosi nas do czasów legendarnego Kraka. Także widok z kopca na zimowy Kraków wart jest uwagi. Ponadto okolice kopca są świetnym miejscem na zabawy na śniegu. Bitwa na śnieżki, tarzanie się w śniegu, jazda na sankach to tylko część atrakcji.

Ulepić bałwana na Plantach

To opcja idealna na rodzinne spacery po Krakowie. Świetnym pomysłem jest postawienie bałwana na tle jakiegoś zabytku, na przykład Barbakanu. Może to być punktem wyjścia do opowieści o dawnym Krakowie, i życiu w mieście. Mnie urzekł groźny bałwan ustawiony niedaleko Barbakanu.  Często na Plantach w zimie zobaczycie śnieżne rodziny czyli duże bałwany i małe bałwaniątka 🙂 Waszym pociechom spodoba się taka zabawa bez dwóch zdań.

Obejrzeć szopkę u Bernardynów

Do 2 lutego w kościołach możecie podziwiać najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe. Kościoły rywalizują ze sobą o palmę pierwszeństwa. Natomiast szopkę, która na 100% skradnie Wasze serca, zobaczycie w kościele OO. Bernardynów. Jest ogromna, ruchoma, pięknie podświetlona, z delikatną oprawą muzyczną. Zrobiona z ogromnym smakiem jest rozbudowaną sceną Bożego Narodzenia.

Pospacerować śladami szopki krakowskiej

To kolejny pomysł na oryginalny pobyt w Krakowie. Spacer ten zrobicie raz w roku. Od 6 grudnia do 2 lutego w gablotach ustawionych na Starym Mieście możecie podziwiać najpiękniejsze szopki krakowskie. Są ustawione na placach, Plantach, ale także zobaczycie je w witrynach sklepów czy restauracji. Warto przyjrzeć się bliżej postaciom szopki krakowskiej. Zobaczycie Smoka Wawelskiego, gołębie z Rynku Głównego, Lajkonika, Pana Twardowskiego, a także postaci historyczne, na przykład marszałka Piłsudskiego czy Tadeusza Kościuszkę.

Odwiedzić Alicję w Krainie Czarów

Wizyta w Ogrodzie Doświadczeń to świetny pomysł na umilenie zimowego, szarego dnia. Świetlna wystawa plenerowa przeniesie Was do magicznego świata Alicji. Zamek Królowej Kier, Królicza Nora, Zwariowany Podwieczorek to tylko część atrakcji. Wszystkie figury są znakomicie podświetlone, prezentowane w towarzystwie pokazów multimedialnych i muzyki. Ponadto każdego dnia odbywają się pokazy laserowe. Zwiedzanie odbywa się na otwartej przestrzeni i jest całkowicie bezpieczne.

Park Krakowskich Legend

To druga, po Ogrodzie Doświadczeń, świetna wystawa plenerowa, na której można podziwiać spektakl świateł. Wystawa mieści się w ogrodzie przy budynku dawnego centrum administracyjnego nowohuckiego kombinatu przy ul. Ujastek. Wśród świecących rzeźb spotkamy Pana Twardowskiego, Smoka Wawelskiego, Lajkonika, gołębie, słowem – najważniejszych bohaterów krakowskich legend. Ponadto na ścianach budynku w formie mappingu są wyświetlane legendy. Całość uzupełniają teksty legend czytane przez aktorów oraz oprawa muzyczna.

Wizyta w Ogrodzie Botanicznym

Po raz pierwszy w tym roku Ogród Botaniczny jest czynny w okresie zimowym. Warto to wykorzystać, zboczyć z utartych szlaków jak Kazimierz czy Stare Miasto i odwiedzić to miejsce. Złapiecie oddech od codzienności i zgiełku wielkiego miasta. Od Rynku Głównego dzieli go zaledwie dziesięciominutowy spacer. Ogród Botaniczny, założony w 1783 roku, obecnie jest najstarszym ogrodem w Polsce.

 

 

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *