5 wymówek, aby nie zwiedzać
Lifestyle

5 wymówek, aby nie zwiedzać

5 wymówek, aby nie zwiedzać czyli jak migamy się przed wycieczkami. Tak naprawdę, kiedy trzeba się z czegoś wycofać, nasz kreatywność wzrasta o 200%. I znajdziemy nie pięć, a piętnaście wymówek, aby tylko czegoś nie zrobić. W ten sposób pozbawiamy się jednej z największych przyjemności w życiu czyli radości ze zwiedzania. Możliwości poznawania nowych miejsc, tematów i ludzi. Czas zmierzyć się ze swoimi uprzedzeniami.

1. Nie mam czasu/urlopu

To bardzo sympatyczna wymówka, która na dodatek pozwala nam przerzucić odpowiedzialność na pracę. Na wrednego szefa, który nie chce nam dać urlopu. Na masę obowiązków, którym przecież podołamy tylko my, nikt inny. To poczucie, że jesteśmy niezbędni jest takie miłe..  Ale cóż, trzeba pożegnać się z tym przekonaniem. Wasz urlop tak naprawdę zależy tylko od Was. Nikt go Was nie pozbawi. Jeżeli pracujecie na własny rachunek tym bardziej powinniście się zatroszczyć o swój wypoczynek.

2. Nie stać mnie

Argument finansowy też sprawdzi się znakomicie. Przecież skoro nas nie stać to nie pojedziemy, prawda? Nawet marzyć o tym nie ma co. Tak naprawdę każde zwiedzanie da się zorganizować tanio. Nie musimy od razu rezerwować hoteli pięciogwiazdkowych, stołować się w Wierzynku, jeździć cały czas dorożką.. Planując wycieczkę do Krakowa z wyprzedzeniem śmiało znajdziecie nocleg w rozsądnej cenie. Jeśli lubicie zwiedzać muzea to sprawdźcie, w które dni możecie skorzystać z bezpłatnych wejściówek. Każde muzeum oferuje dni bezpłatne. Ponadto jeśli podróżujecie z dziećmi koniecznie zapytajcie o bilety rodzinne lub czy placówka honoruje Kartę Dużej Rodziny.

3. Z dziećmi nie da się zwiedzać

Nic bardziej mylnego! Dzieci to jedna z najbardziej wdzięcznych grup turystów. Bardzo wymagająca, to prawda, ale na pewno dziecko nie jest przeszkodą w zwiedzaniu. Jest nawet inaczej. Dzieci mogą być silna inspiracją i motywacją do zorganizowania wycieczki. Ponadto dzieci są bardzo bystrymi obserwatorami, więc często na zwiedzaniu zwrócą uwagę na zabytki czy miejsca, których dorosły nie dostrzegłby. Wycieczka rodzinna po Krakowie może być znakomitą zabawą, pomysłem, jak spędzić razem czas wolny, a także formą rozwoju. Oczywiście pamiętajcie, aby korzystać z wycieczek dedykowanych dla rodziców i dzieci.

4. Nie mam z kim jechać

Czasami wyjazd w pojedynkę jest dużo lepszym rozwiązaniem niż nietrafione towarzystwo podczas urlopu. O sposobach na udaną wycieczkę przeczytacie w tym wpisie. Jeśli zdecydujecie się pojechać sami to spędzicie urlop tak jak chcecie, bez uwzględniania życzeń innych. Natomiast jeśli wolicie zwiedzać w towarzystwie to może warto rozważyć wyjazd z biurem podróży? I koniecznie zróbcie rozeznanie wśród znajomych, także na Facebooku, czy ktoś również nie szuka towarzystwa na urlop. Ponadto istnieją specjalne fora i grupy podróżnicze, na których na pewno znajdziecie towarzyszy podróży.

5. Zwiedzanie jest nudne

Oczywiście może się zdarzyć, że zwiedzanie to nie Wasza bajka. Przecież nie każdy musi uwielbiać wycieczki, wielogodzinne wędrówki, muzea i galerie sztuki. Ale pomyślcie, że zwiedzanie to propozycja, która ma wiele twarzy. Wcale nie musi być nudno! Jeśli nie lubicie standardowych wycieczek wybierzcie się na spacer tematyczny. Amatorzy dobrej kuchni mogą wyruszyć na wycieczkę kulinarną po Krakowie, a także wziąć udział w warsztatach kulinarnych. Ciekawą alternatywą jest lot balonem, rejs statkiem po Wiśle, zwiedzanie melexem lub dorożką. A możecie uwielbiacie jazdę na rowerze? W Krakowie znajdziecie mnóstwo fajnych tras rowerowych, a także specjalnych wycieczek dedykowanych rowerzystom. Zwiedzanie nie jest nudne 😉

5 wymówek, aby nie zwiedzać to tylko wykręty, które przywołujemy, aby się usprawiedliwić. Warto porzucić swoje uprzedzenia i zdobyć się na odrobinę fantazji, a nawet szaleństwa. Każda wycieczka to masa atrakcji, niezapomnianych chwil, wspomnień. Zwiedzanie rozwija, poszerza horyzonty, umożliwia poznanie nowych ludzi, a także relaksuje.

Życzę wielu niezapomnianych chwil w Krakowie 🙂

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *