czy kraków jest drogim miastem?
Aktualności,Lifestyle

Wycieczka do Krakowa bez biura podróży

Wycieczka do Krakowa bez biura podróży wbrew pozorom nie jest trudna do zorganizowania. Planowana samodzielnie wycieczka może dostarczyć wiele radości. Ponadto macie absolutną kontrolę nad każdym aspektem wyjazdu. Począwszy od środka lokomocji, noclegu, posiłków, czasu wolnego. Wspólnie z przewodnikiem ustalicie program wymarzonego zwiedzania i gotowe.  Zatem o czym warto pamiętać organizując wyjazd bez biura podróży?

Wycieczka do Krakowa bez biura podróży

Często dostaję mejle z pytaniami od czego zacząć? Na pewno warto opracować dobry plan. I na samym początku ustalić rzeczy najważniejsze. Moi turyści przyjeżdżają na własną rękę z najdalszych zakątków Polski, a także z zagranicy. I zawsze wszystko super się udaje 🙂

Dojazd

Jedno z kluczowych pytań brzmi jak planujecie dostać się  do Krakowa? Do wyboru jest kilka opcji. Autobus, pociąg samolot, własne auto. W przypadku grup zorganizowanych wybór najczęściej dotyczy pociągu lub autobusu. Sprawdźcie wcześniej jakie są możliwości. Z jednej strony autobus wydaje się być najwygodniejszą opcją. Oferuje odbiór z punktu A do B, poza tym macie go do dyspozycji cały czas. Jednak często koszty są bardzo wysokiem, do tego musicie doliczyć koszty parkingów w Krakowie, które są wysokie. No i czas pracy kierowcy, który potrafi skomplikować najfajniejszy plan. Może się okazać, że podróż pociągiem będzie wygodniejsza, tańsza i szybsza. Moja rada – rozważcie dokładnie wszystkie za i przeciw.

Nocleg

Najwygodniej szukać noclegu w internecie. Znajdziecie całe mnóstwo możliwości, a więc hotele, hostele, schroniska młodzieżowe, apartamenty. Oczywiście w różnych cenach, więc Wasz budżet zdecyduje, którą opcję wybierzecie. Jeśli jedziecie z młodzieżą warto upewnić się czy dany obiekt noclegowy oferuje jakąś salę integracyjną. Czy jest możliwość zorganizowania potańcówki, a może ogniska? Jeśli przyjeżdżacie do Krakowa pociągiem lub rejsowym autobusem sprawdźcie jak wygląda dojazd z dworca do hostelu.

Budżet

To jego wielkość określi ramy Waszej wycieczki. Przed wyjazdem warto skalkulować wszystkie koszty, łącznie z sumami przeznaczonymi na przyjemności. Największym wydatkiem będą noclego oraz podróż. Jeśli planujecie zwiedzać muzea sprawdźcie czy przypadkiem nie możecie skorzystać z darmowych wejściówek. Każde muzeum ma w swojej ofercie dzień bezpłatnego zwiedzania.  Ponadto zastanówcie się zwiedzacie sami czy chcecie skorzystać z usług licencjonowanego przewodnika. Koszt usługi przewodnickiej też musicie uwzględnić w swoim budżecie.

Posiłki

Tu też macie mnóstwo opcji do wyboru. Bardzo często hotele i hostele mają w swojej ofercie wyżywienie. Zastanówcie się czy warto zamiawiać wszystkie posiłki w hotelu. Jest to na pewno wygodne, ale narzuca ograniczenia. Jeśli planujecie dłuższe, a nawet całodzienne zwiedzanie Krakowa, obiad lepiej zarezerwować na trasie. Ponadto będziecie mieć okazję spróbować lokalnych specjałów. Ciekawą opcją na szybką przekąskę są foodtrucki. Dobry przewodnik na pewno podpowie Wam, gdzie warto zjeść. Natomiast jeśli zwiedzacie na własną rękę to skorzystajcie z Google, blogów kulinarnych, opinii na portalach społecznościowych.

Zwiedzanie

Forma zwiedzania zależy od Waszych upodobań. Możecie sami zwiedzać Kraków, posiłkując się książkowymi przewodnikami, informacjami z portali turystycznych czy blogów. W muzeach są dostępne audioguidy z nagranymi informacjami na temat danej wystawy. Natomiast inną opcją jest skorzystanie z usług licencjonowanego przewodnika. Plusem tej opcji jest możliwość rozmowy, interpretacji, poznania anegdot i smaczków dotyczących Krakowa. Z przewodnikiem nie musicie ograniczać się do standardowych tras, ale możecie skorzystać też z różnych wycieczek tematycznych. Istnieje też możliwość zamówienia indywidualnej trasy zwiedzania dostosowanej do Waszych oczekiwań.

Miłego zwiedzania!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *