7 pomysłów na ferie zimowe w Krakowie
Aktualności,Kraków dla dzieci

7 pomysłów na ferie zimowe w Krakowie

7 pomysłów na ferie zimowe w Krakowie dla dzieci i rodziców. Kraków jest jedną z najczęstszych destynacji na wycieczkę rodzinną. Zwiedzanie Krakowa z dziećmi może być świetną atrakcją i zabawą zarówno dla rodziców, jak ich pociech. Ponadto do programu wycieczki warto włączyć punkty, które trafią w gusta małych turystów.

7 pomysłów na ferie zimowe w Krakowie

Wizyta w muzeum

Wizyta w muzeum to idealna aktywność na zimową porę. Zwłaszcza, że w krakowskich muzeach znajdziecie same perełki. Przede wszystkim dzieciom polecam zwiedzanie Podziemi Rynku, których interaktywna ekspozycja przeniesie Was do czasów średniowiecza. Ponadto warto zajrzeć do Pałacu Krzysztofory, gdzie wyruszycie śladami krakowskich legend i tradycji. Z kolei odwiedziny w Domu Matejki czy Kamienicy Hipolitów pokażą Wam, jak mieszkali krakowianie w XIX wieku.

Wycieczka z przewodnikiem

Rodzinne wycieczki to moja autorska oferta spacerów przygotowanych z myślą o najmłodszych turystach. W programie dominują legendy, baśnie, tradycje i ciekawostki Krakowa. Nie brakuje zagadek, tajemniczych miejsc i ciekawostek związanych z Grodem Kraka. Jednak trasa wycieczki jest tak skonstruowana, że i dorośli dowiedzą się sporo o mieście. Najpopularniejsze warianty to Legendy Krakowa, śladami królowej Jadwigi, tajemnice Wzgórza Wawelskiego czy Zagadki Średniowiecznego Miasta.

Tajemnice szopki krakowskiej

To specjalna oferta wycieczki, której wiodącym tematem jest szopka krakowska. W czasie zwiedzania poznajmy historię szopki, dowiadujemy się, który zakon spopularyzował szopkę, jak wyglądały dawne jasełka. Przede wszystkim jednak zwiedzamy pokonkursową wystawę szopek w Pałacu Krzysztofory przy Rynku Głównym. Oglądamy dzieła miniaturowe oraz te duże, ponad metrowe. Odszukujemy w szopkach postaci historyczne, elementy krakowskiej architektury, a przede wszystkim postaci z legend Krakowa: Smoka, Szewczyka, Pana Twardowskiego czy Lajkonika.

WOMAI: centrum kultury i zmysłów

Tę instytucję warto odwiedzić, jeśli lubicie z dziećmi miejsca niestandardowe, które pozwalają poznawać świat i dostarczają inspiracji. Szczegółową recenzję WOMAI przeczytacie w tym wpisie. Do wyboru macie dwie wystawy „w stronę ciemności” oraz „w stronę światła”. Obydwie niosą ogromny ładunek emocjonalny, budzą wrażliwość, skłaniają do refleksji. Ponadto interaktywne stanowiska na wystawie „w stronę światła” znakomicie rozwijaj kreatywność.

Lodowiska

O zaletach aktywności na świeżym powietrzu zimą pisał już prof. Ludwik Bierkowski w XIX wieku. Według niego ślizgawka wzmacniała, miała działanie uodparniające i wyrabiała siły fizyczne, czyli kondycję. Jeśli pogoda dopisuje wybierzcie się dziećmi na lodowisko otwarte, na przykład przed Galerią Krakowską czy Nowohuckim Centrum Kultury. Dla miłośników ślizgawek krytych działa na przykład Lodowiska Cracovia. W każdym punkcie możecie wypożyczyć łyżwy lub skorzystać z usługi naostrzenia swoich.

Piotruś Pan w Ogrodzie Świateł

Lubicie bajki? Baśniowe motywy i postacie nie są Wam obce? W takim radzie koniecznie wybierzcie się na rodzinne zwiedzanie wystawy o Piotrusiu Panu w Ogrodzie Świateł. Tam spotkacie znanych i lubianych bohaterów: Piotrusia Pana, Dzwoneczka, Wenedy i jej braci. W bajkową atmosferę wprowadzą Was specjalnie przygotowane instalacje świetlne oraz tunele multimedialne, a także pokazy laserowe wraz z pełną oprawą dźwiękową.

Muzeum Iluzji w Krakowie

To kolejne miejsce pełne interaktywnych stanowisk, miejsc do zabawy czy zrobienia selfie. W Muzeum Iluzji wiedza i wiadomości łączą się z dobrą zabawą. Można doświadczać, dotykać, kręcić, rysować po ścianie, słowem –  eksperymentować do woli. Dużą radość sprawią magiczne lustra, które zmieniają sylwetkę: skracają, wydłużają, pogrubiają. Do tego lusterko zwane kostką nieskończoności czy pokój zabawy, w którym zrobicie sobie zdjęcie do góry nogami.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *