7 rzeczy które musisz zrobić w krakowie jesienią
Aktualności,Uncategorized

5 fantastycznych wycieczek na wiosnę

5 fantastycznych wycieczek idealnych na wiosnę to najlepsze trasy do zwiedzania, kiedy jest ciepło i słonecznie. Gdzie warto się wybrać przy sprzyjającej pogodzie? Na pewno nie musicie ograniczać się do Starego Miasta, Kazimierza czy najpopularniejszych muzeów. Na wiosnę warto rozwinąć skrzydła i poznać zielone, urocze zakątki Krakowa.

5 fantastycznych wycieczek   na wiosnę

Zielone Podgórze czyli zwiedzanie prawobrzeżnej części Krakowa. Wycieczka po Podgórzu to wręcz idealny wiosenny wybór. Spacer bulwarami wiślanymi, przechadzka po parku Bednarskiego, który jest jednym z najładniejszych parków Krakowa. Będzie zielono, klimatycznie, oryginalnie, ale to nie koniec atrakcji! W czasie zwiedzania warto pokręcić się pod podgórskich uliczkach, poczytać sentencje na „tęczowych schodach”, obejrzeć podgórską golgotę, a także wspiąć się Kopiec Krakusa.

 

Wiosna to także znakomity moment na poznawanie tajemnic Zwierzyńca. Ta najbardziej zielona z krakowskich dzielnic jest prawdziwą skarbnicą tradycji i folkloru Krakowa. W czasie zwiedzania zobaczycie opactwo Norbertanek, posłuchacie mrożących krew w żyłach legend o najazdach tatarskich, a także obejrzycie kościół św. Salwatora. Spacer po Zwierzyńcu zaprowadzi Was także na Kopiec Kościuszki, gdzie poznacie historię i ciekawostki dotyczące naszego bohatera narodowego. Wytrwali piechurzy mogą pokusić się na dłuższy spacer i przejść pieszo z Kopca Kościuszki na Kopiec Piłsudskiego w Lesie Wolskim.

 

Wycieczka Cztery kopce to propozycja zwiedzania dla osób, które lubią spacerować i poznawać miejsca nietypowe. A kopce Krakowa to fenomen w skali światowej. Jeśli poświęcicie trochę czasu zobaczycie najstarsze kopce poświęcone legendarnym władcom Krakowa, czyli Wandzie i Krakowi. To świetna okazja, aby poznać legendy i początki powstawania miasta. Natomiast dwa współczesne kopce to jest Kościuszki i Piłsudskiego to okres walki o odzyskanie niepodległości. Wycieczka Cztery kopce umożliwi Wam także zrobienie wyjątkowej sesji fotograficznej ze szczytów zwiedzanych obiektów.

 

Nowa Huta to dzielnica bardzo zróżnicowana i pełna ciekawej architektury. Duże odległości między obiektami powodują, że najlepiej zwiedzać ją, kiedy jest ciepło i przyjemnie. Po za tym Nowa Huta odznacza się wyjątkową zielenią. Zadbane skwery, parki, łąki nowohuckie czy zalew nowohucki są wymarzonymi miejscami do spacerów. W czasie zwiedzania poznacie różne oblicza Nowej Huty: religijne, socrealistyczne, a także zobaczycie pierwsze osiedla, które powstawały według przedwojennych projektów.

 

Spacer po Plantach to opcja dla osób, którym bliskie jest Stare Miasto. Jeśli znacie Rynek Główny stosunkowo dobrze wybierzcie się na Planty, które są jakby granicą dawnego Krakowa. Park, który powstał na miejscy dawnych murów obronnych, kryje w sobie mnóstwo tajemnic. Pomniki bohaterów literackich i narodowych, fontanny, ciekawe budynku to tylko część atrakcji. Czy wiecie jak krakowianie odpoczywali na Plantach sto lata temu?

 

 

Możesz również polubić…

3 komentarze

 1. Katarzyna says:

  Jestem rodowitą krakowianką, a miejsca wymienione we wpisie znam słabo :/ Dziękuję za podpowiedź! Czy któraś z wymienionych tras będzie odpowiednia dla dzieci w wieku 10-13 lat?

  1. agakuzma says:

   Dla dzieci wszystkie opisane wycieczki będą odpowiednie, może za wyjątkiem Nowej Huty 🙂 Tutaj poleciłabym wersję skrócona, z ciekawostkami albo w formie warsztatów.

   1. Katarzyna says:

    Dziękuję za odpowiedź! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *