czy warto jeździć na wycieczki w 2022 roku?
Aktualności,Lifestyle

Czy warto jeździć na wycieczki w 2022 roku?

Czy warto jeździć na wycieczki w 2022 roku? Nawet nie pytam o Kraków, ale tak ogólnie. Od praktycznie dwóch lat nasze życie nie przypomina poprzedniego. Media bombardują nas statystykami, zachorowaniami, kolejnymi falami epidemii. Końca nie widać. Mnóstwo osób odkłada plany, zwłaszcza podróżnicze na później. Boimy się, często jesteśmy zaskakiwani nagłymi zamknięciami hoteli czy muzeów. Moglibyśmy te przeszkody mnożyć w nieskończoność.

Czy warto jeździć na wycieczki w 2022 roku?

Zdecydowanie tak. Powiem jako przewodnik i osoba, która uwielbia zwiedzać – nawet musimy jeździć na wycieczki. Jest to wartość o olbrzymim ładunku edukacyjnym, rozrywkowym, kulturowym i relaksacyjnym. Wycieczka to możliwość poznania nowych miejsc, zabytków, historii, ludzi. To oderwanie się od problemów i rutyny dnia codziennego. Są to chwile, wspomnienia i radości, których nam nikt nie odbierze. To, co zobaczymy zostaje z nami na zawsze.

Wycieczki szkolne

Wycieczki szkolne do Krakowa to taki standard. Czy zdajecie sobie sprawę, że często Wasze dzieci jeśli nie pojadą do Krakowa ze szkoły to nie zobaczą go wcale? Ponieważ żyjemy w świecie, w którym łatwiej zorganizować wyjazd last minute do ciepłych krajów, niż zobaczyć miasto położone w Polsce. Wycieczki szkolne po Krakowie są nie tylko lekką lekcją historii w terenie, ale przede wszystkim możliwością integracji uczniów. Poznania się na nowo lub.. poznania w ogóle. Nawiązania znajomości i przyjaźni. Po dwóch latach zdalnego nauczania Waszym dzieciom i podopiecznym należy się możliwość normalnego zwiedzania wszystkimi zmysłami. Oglądania, smakowania, włóczenia się po mieście bez pośpiechu.

Wycieczki tematyczne

To z kolei możliwość poznania różnych obliczy Krakowa. Trasy tematyczne są naładowane wartościowymi treściami, których często nie znajdziecie w standardowych przewodnikach. Pozwolą Wam odkryć nowe tematy, a także pogłębić wiedzę o Krakowie. Być może jakiś temat stanie się Waszym hobby i będziecie rozwijać zainteresowania na własną rękę. Wycieczki tematyczne to romantyczne historie, mrożące krew w żyłach mroczne opowieści, sylwetki znanych krakowian, a także kulinaria krakowskie. Kiedyś miałam turystkę, którą interesowały bramy i klatki schodowe. Razem odkrywałyśmy piękne portale, oryginalne drzwi i piękne, secesyjne witraże. Napisała mi potem mejla z podziękowaniami, że była to jej najlepsza wycieczka. I wiecie co, ja też miło pamiętam ten spacer.

Wycieczki rodzinne po Krakowie

Wspólne, rodzinne zwiedzanie Krakowa może być jedyną opcją w 2022 roku. Zwłaszcza jeśli dyrektorzy będą się obawiali organizowania wycieczek. Natomiast rodzinnie, na własną rękę możecie pojechać zawsze. Zorganizować sobie wyjazd na ferie, na weekend czy wakacje. Wycieczka rodzinna może być znakomitym prezentem urodzinowym dla dzieci, rodziców lub dziadków. Wycieczki rodzinne po Krakowie są dostosowane do wieku uczestników. Ponadto są naładowane legendami, ciekawostkami i zagadkami. No i nie brakuje atrakcji przygotowanych specjalnie z myślą o małych turystach. Garść inspiracji znajdziecie w tym wpisie. 

Podsumowując, warto i trzeba podróżować. Nie ma co odkładać planów na później. Zawsze może być kolejna pandemia, kiepska pogoda, krach finansowy itd. A nasze życie jest tu i teraz, więc czerpmy z niego pełnymi garściami.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *