Aktualności,Lifestyle,Uncategorized

Kraków: co zwiedzić w 2 dni?

Kraków: co można zwiedzić w 2 dni? Wbrew pozorom bardzo dużo i niekoniecznie tylko centrum Krakowa. Jeśli możecie pozwolić sobie na dwudniowy pobyt w Krakowie warto zwiedzić coś więcej niż Rynek i Wawel. W ostatnim wpisie polecałam miejsca, które odwiedza się najczęściej. Droga Królewska to destynacja wybierana przez szkoły, rodziny z dziećmi, pielgrzymów czy turystów indywidualnych. Znakomicie sprawdzi się przy pierwszej wizycie w Krakowie lub jeśli macie ograniczony czas przeznaczony na zwiedzanie.

Kraków: co zwiedzić w 2 dni?

Dwa dni pozwolą na zorganizowanie małego, wycieczkowego szaleństwa. Takiego w granicach rozsądku, ponieważ sami zauważycie, że dwa w Krakowie to wcale nie tak dużo. Zostanie sporo ciekawych miejsc do zwiedzenia na następne okazje. Lepiej rozsądnie rozplanować program i siły tak, aby wycieczka była w pełni efektywna.

Stare Miasto i Wawel

Dobry początek zwiedzania, który pozwoli Wam poczuć klimat Krakowa i jego najważniejsze zabytki. W tym rejonie każdy znajdzie coś dla siebie. Nie brakuje zabytkowych kościołów, ciekawych muzeów, urokliwych uliczek. Sam nieśpieszny spacer uliczkami Starego Miasta dostarczy  wielu niesamowitych przeżyć i radości.Więcej informacji znajdziecie w tym wpisie.  Pamiętajcie, że krakowski Rynek to nie tylko kamienice i zabytki. To miejsce kryje w sobie niejedną legendę i ciekawostkę, także jeśli zwiedzacie Kraków z dziećmi koniecznie uwzględnijcie Rynek Główny w programie wycieczki. Ponieważ dwudniowy program zwiedzania oferuje nam więcej możliwości, warto wycieczkę poszerzyć o Podziemia Rynku. Multimedialne muzeum spodoba się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Świetnie sprawdza się także przy kiepskiej pogodzie.

Rynek Główny i dorożki

Podgórze

Drugiego dnia warto wybrać się na prawy brzeg Wisły, aby poznać jedną z najbardziej klimatycznych dzielnic Krakowa. Na Podgórzu znajdziecie miejsca legendarne, park Bednarskiego, przytulne knajpki. Amatorom spacerów polecam wejście na Kopiec Krakusa, z którego obejrzycie najpiękniejszą panoramę Krakowa. Natomiast spora część Podgórza była świadkiem dramatycznych wydarzeń, jakie rozegrały się w czasach II wojny światowej. Wszystkich zainteresowanych tematyką holokaustu zachęcam do zwiedzenia Fabryki Schindlera, w której zapoznacie się z losami mieszkańców Krakowa w okresie okupacji. Z Fabryki Schindlera warto przejść także na pl. Bohaterów Getta, skąd w okresie wojny odbywały się deportacje Żydów do obozów zagłady. Zwiedzając plac warto zajrzeć do Apteki pod Orłem, której wystawa również prezentuje losy krakowskich Żydów, likwidację getta, pomoc niesioną przez Tadeusza Pankiewicza.

 

Dodatkowe atrakcje

Jeśli macie jeszcze czas i chęć na dalsze poznawanie Krakowa to wybierzcie się na spacer. Do niezwykle klimatycznych miejsc należą Kładka Bernatka, którą możecie wrócić z Podgórza na Kazimierz. Dalej polecam spacer bulwarami wiślanymi lub Plantami. Znakomitym miejscem na klimatyczny spacer jest Kopiec Kościuszki i zejście Aleją Waszyngtona. Widok z kopca na Kraków jest niesamowity i może być ciekawym podsumowaniem dwudniowego zwiedzania. Wybierając opcję Kraków: co zwiedzić w 2 dni staniecie też przed koniecznością zaplanowania posiłków. Warto wybrać miejsca,w  którym stołują się mieszkańcy, a nie tylko turyści. I koniecznie spróbować przysmaków Krakowa, np. obwarzanków czy bajgli.

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Ada says:

    Świetny tekst! wykorzystam podpowiedzi na walentynkowy wyjazd z mężem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *