Lifestyle

6 sposobów, aby zatrzymać lato na dłużej

6 sposobów, aby zatrzymać lato na dłużej to taka moja subiektywna ściąga. Wielu z nas chciałoby zatrzymać lato na dłużej. Cieszyć się długimi dniami, słońcem, bezdeszczową pogodą. Niestety żyjemy na takiej szerokości geograficznej, że słońca mamy mało, a pochmurne dni stanowią lwią część roku. Co zrobić, aby  wydłużyć lato i mieć dobry humor?

 6 sposobów, aby zatrzymać lato na dłużej

Tak naprawdę mamy kilka sposobów na przedłużenie lata. Najlepszym, chociaż najbardziej kosztowym jest urlop w ciepłych krajach. Osobiście tę opcję zostawiam sobie na listopad, kiedy u nas jest naprawdę szaro, buro, ponuro i do wiosny bardzo, bardzo daleko.. Na co dzień możemy skorzystać z mniej radykalnych rozwiązań.

Spędzajcie czas na dworze

Jak najdłużej i jak najwięcej. Dopóki nie zaczną się jesienne słoty, przymrozki, silne wiatry. Warto sprzyjające pogodę wykorzystać na długie spacery, przechadzki po parkach, wspinaczki na kopce. Jeśli jest to możliwe wracajcie z pracy/uczelni pieszo. Szybki marsz poprawia nastrój, pomaga w utrzymaniu smukłej linii i dobrze działa na stawy. Dopóki smog nie wisi w powietrzu codzienny spacer powinien być obowiązkowy. Wybierając się na spotkanie, obiad do restauracji czy piwo ze znajomymi wybierzcie zamiast dusznych sal restauracyjny ogródek.

kopiec wandy w mogile

 Postawcie na aktywność

Solo lub w towarzystwie, najważniejsze, aby się ruszać. Póki pogoda dopisuje wybierajcie zajęcia na świeżym powietrzu. Marsz z kijkami, bieganie, jazda na rowerze, wspólne wyjście na rolki. Na wielu osiedlach pojawiły się przyrządy do ćwiczeń z dołączoną instrukcją korzystania. Idealna opcja na codzienny trening bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Warto sprawdzić ofertę klubów sportowych, które często organizują zajęcia sportowe na świeżym powietrzu, np. jogę czy aerobic. Możliwości jest wiele i na pewno każdy z Was znajdzie coś dla siebie.

 Przedłużcie opaleniznę

Dla wielu z nas symbolem lata i urlopu jest opalenizna. Złocista skóra sprawia wrażenie zdrowej, wypoczętej, młodszej. Jeśli chcecie dłużej cieszyć się kolorem lata skorzystajcie z naturalnych sposobów, które zapewnią Wam piękny odcień skóry. Jednym z nich jest olejek rokitnikowy. Ma kolor intensywnie czerwony i nałożony solo daje efekt marchewki. Jednak wystarczy go zmieszać z porcją balsamu do ciała i efekt pięknej, naturalnej opalenizny murowany. Do tego szklanka świeżo wyciśniętego soku z marchwi co drugi dzień, i voila! Lato trwa nadal.

Jedzcie lody

Smakowity i stosunkowo zdrowy sposób na zatrzymania lata. Sorbety są lekkie, bardziej kaloryczne lody śmietankowe mają za to dużo bardzo potrzebnego nam wapnia. Co prawda lody można jeść cały rok, ale czy nie najlepiej smakują latem? Są jego symbolem i jeśli tylko macie okazję sprawdzajcie lodziarnie w okolicy, konsumujcie i cieszcie się tym letnim smakołykiem. Do pierwszych chłodów zdążycie sporządzić ranking najlepszych lodów w mieście.

Wybierzcie się na rejs statkiem

W Krakowie rejsy statkiem po Wiśle to atrakcja sezonowa. Na zimę są zawieszane i czekamy na nowy sezon, aby cieszyć się wodnymi przejażdżkami. Są do wyboru różne warianty: rejsy półgodzinne, godzinne i dłuższe do Tyńca. Najfajniej płynie się kiedy pogoda dopisuje, świeci słońce i można podziwiać zabytki na trasie. Na odkładajcie tej przyjemności na przyszły sezon. Rejs może być fajną opcją na rodzinną wycieczkę, wspólne wyjście ze znajomymi, czy  też dodatkową atrakcją wycieczki szkolnej po Krakowie.

 Pamiętajcie o ogrodach

Wiele ogrodów, np. Ogród Doświadczeń im Lema, można zwiedzać wyłącznie w sezonie letnim. Standardowo jest to od kwietnia do końca października. Warto wykorzystać ostatnie miesiące i wybrać się do w takie miejsce, skorzystać z oferty edukacyjnej, zrobić pamiątkowe zdjęcia. Na kolejną okazję trzeba będzie czekać pół roku. Wtedy z nostalgią wspomnicie chwile spędzone na zwiedzaniu.

 

 

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *