jak wybrać trasę wycieczki?
Lifestyle

Jak wybrać trasę wycieczki ?

Jak wybrać trasę wycieczki? Na co zwrócić uwagę układając program wycieczki? Pewnie niejeden raz staliście przed takim dylematem. Oczywiście jeśli się wie, co się chce zobaczyć, jest dużo łatwiej. Jednak kiedy interesuje Was kilka tras albo macie w grupie uczestników w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach, może pojawić się problem. czasami też wydaje nam się, że jakaś trasa nas zainteresuje, a w trakcie okazuje się, że to jednak nie to. Albo planujecie długie zwiedzanie, tak na 6-8 godzin, masę zabytków i atrakcji, a potem okazuje się, że zabrakło Wam sił. Stąd mały poradnik jak dobrać trasę wycieczki.

Jak wybrać trasę wycieczki?

Przede wszystkim musicie zapytać samych siebie, co tak naprawdę chcecie zobaczyć. Co Was interesuje najbardziej. Czy planujecie włączyć do programu wycieczki muzea, czy raczej preferujecie trasy plenerowe. Ile czasu możecie poświęcić na zwiedzanie. Ponadto warto uwzględnić sugestie przewodnika, który najlepiej doradzi Wam przy układaniu programu wycieczki.

Zainteresowania

To one są punktem wyjścia dla całego programu zwiedzania. Jeśli nudzą Was kościoły i biografie świętych nie wybierajcie tras dedykowanych pielgrzymów. Tak samo jeśli ziewacie widząc obrazy, rzeźby czy tapiserie nie katujcie się zwiedzaniem wystaw muzealnych. Kraków ma przeogromny potencjał turystyczny i na pewno znajdziecie coś dla siebie. Jeśli interesuje Was wycieczka tematyczna po Krakowie to poproście przewodnika o ułożenie właśnie takiego programu.

Czas

Jeśli jesteście w Krakowie przejazdem lub macie bardzo mało czasu to zrezygnujcie z rozbudowanych programów zwiedzania. Warto też zastanowić się, czy jest sens włączać do planu muzea. Musicie liczyć się z tym, że zwiedzanie wybranego muzeum trwa zazwyczaj minimum godzinę. Czasami nawet 1,5 godziny. Przy małej ilości czasu będziecie zwiedzać galopem, odczujecie zmęczenie, ale i niedosyt. Jeśli wiecie już, ile macie czasu na zwiedzanie możecie powoli spisywać punkty programu.

Kondycja

Odgrywa kluczową rolę i po prostu nie da się jej pominąć wybierając trasę wycieczki. Jeśli wiecie, że z Waszą kondycją nie jest najlepiej, albo w Waszej grupie są osoby, które mają trudności z poruszaniem się, nie ma sensu wybierać trudnych programów. Nie sprawdzą się długie trasy, wejścia na wieże czy dzwonnice lub na kopce. Warto wtedy wybrać trasy krótsze 2 lub 3 godzinne, a także uwzględnić w programie przerwę. Nie musi być długa, ale pozwoli Wam nabrać sił przed dalszą wędrówką.

Dzieci

Może zabrzmi to brutalnie, ale jeśli podróżujecie z dziećmi to ich potrzeby muszą być na pierwszym miejscu. Dziecko jest bardzo trudnym i wymagającym turystą. Pamiętajcie, że szybciej od Was się męczy, zaczyna odczuwać znudzenie i w efekcie marudzi. Dlatego podróżując z dziećmi warto wybierać wycieczki skonstruowane z myślą specjalnie o najmłodszych. Takie trasy są pełne legend, baśni i ciekawostek, których dzieci będą słuchać z otwartą buzią. Ponadto możecie poprosić przewodnika o ułożenie zagadek, dzięki którym Wasze pociechy będą zwiedzać z zainteresowaniem i chęcią.

Intuicja

Jeśli nie wiesz kompletnie, co chcesz zwiedzić posłuchaj swojej intuicji. Albo głosu serca. To będzie najlepszy doradca. Przy wyborze wycieczki nie kierujcie się tym, że dana trasa jest modna. Albo, że Wasi znajomi byli i akurat im się podobało. Są różne gusta i macie prawo wybrać coś zupełnie innego.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *