pomysł na niebanalny weekend w krakowie
Lifestyle

Pomysł na niebanalny weekend w Krakowie

Pomysł na niebanalny weekend w Krakowie czyli jak fajnie i oryginalnie spędzić czas. We dwoje, z paczką przyjaciół, a może rodziną. Po małych modyfikacjach program weekendowego zwiedzania dopasujecie do swoich potrzeb. Lub zainspirujecie się jednym elementem, który najbardziej przypadł Wam do gustu. Sama uwielbiam niebanalne pomysły.

Pomysł na niebanalny weekend w Krakowie

Zacznę od najfajniejszej przygody, jaką możecie przeżyć w Krakowie. Mam na myśli fantastyczny rejs po Wiśle do Tyńca. W ogóle jeśli lubicie rejsy możecie wybrać między półgodzinnym rejsem gondolą, godzinnym rejsem większym statkiem lub właśnie wyprawą do Tyńca. Ten polecam szczególnie. Po pierwsze rejs trwa cztery godziny, więc spokojnie odpoczniecie, nasycicie oczy pięknymi widokami, zrobicie mnóstwo fajnych zdjęć. Po drugie po drodze z perspektywy rzeki przyjrzycie się kilku fantastycznym budynkom. Doskonale widać zabytkowe opactwo Norbertanek na Zwierzyńcu, kopiec Kościuszki, opactwo oo. Kamedułów na Bielanach czy zamek w Przegorzałach. Ale to nie koniec atrakcji! Na miejscu macie czas, aby zwiedzić opactwo benedyktynów w Tyńcu. Dostępny jest kościół, krużganki, a także muzeum. Jeśli zastanawiacie się czy warto wybrać się z dziećmi to od razu odpowiem, że tak. Dzieci też będą mieć dobrą zabawę.

A może balon widokowy?

Odrywamy się od ziemi i to dosłownie. Balon Widokowy w Krakowie to znakomita opcja dla osób, które nie boją się wysokości, a uwielbiają piękne widoki. I punkty obserwacyjne i adrenalinę. Balon w Krakowie oferuje niesamowitą możliwość podziwiania Krakowa z lotu ptaka. Super jest zobaczyć miasto z wysokości 150 metrów. Świetne zdjęcia, niezapomniane wrażenia będą niebanalną pamiątką po weekendzie w Krakowie. Jedyne co może popsuć zabawę jest pogoda. Loty zależą od dobrych warunków atmosferycznych. Dlatego warto przed przyjściem zadzwonić lub sprawdzić na stronie czy loty nie zostały odwołane.

Spływ kajakowy Dłubnią

I znowu wracamy nad wodę, ale tym razem do Nowej Huty. Ta najmłodsza dzielnica Krakowa kryje w sobie olbrzymi potencjał. Przede wszystkim turystyczny, jedzeniowy, ale też nie brakuje atrakcji. Jedną z nich spływ kajakowy rzeką Dłubnią. Przepływa ona przez centrum Nowej Huty , dzięki temu możecie przyjrzeć się dzielnicy z innej perspektywy. Wyprawa kajakiem jest bezpieczna także dla dzieci. Są kajaki wyposażone w specjalne siedziska, więc jeśli planujecie rodzinną wycieczkę po Krakowie, możecie taką atrakcję dopisać do swojej listy życzeń.

Nocne zwiedzanie Krakowa

Ukoronowaniem weekendu w Krakowie oczywiście może być wycieczka. Ale odpuście sobie standardowe trasy. Muzea czy wystawy też zostawcie na gorszą pogodę. Na niebanalny weekend odpowiednia będzie oryginalna, najlepiej tematyczna wycieczka po Krakowie. Kraków nocą, oświetlony blaskiem księżyca wygląda bardzo kusząco. Pięknie oświetlone uliczki, zabytki, muzyka na Rynku Głównym pozwolą Wam poczuć magię Krakowa. W takim klimacie znakomicie słucha się romantycznych historii, zabawnych opowieści o krakowskich awanturach albo poznaje kryminalny Kraków. Nocne zwiedzanie Krakowa może mieć naprawdę różne oblicza. Także kulinarne. To po zmroku spróbujecie słynnych kiełbasek z niebieskiej nyski. I nic Wam tak nie posmakuje jak maczanka ze skweru Judah. A na zakończenie grzaniec lub piwo w jednej z kazimierskich knajpek.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *