5 rzeczy, które możesz zrobić w krakowie
Aktualności

Wycieczki po Krakowie w czasie wirusa

Wycieczki po Krakowie w czasie wirusa czyli co nam wolno. Czy możemy podróżować? Wiele planów popsuło wprowadzenie „czerwonej strefy”. Zgodnie z rozporządzeniem zgromadzenie nie może liczyć więcej niż 5 osób ( z przewodnikiem). Jak się domyślacie to dyskwalifikuje wycieczki grupowe po Krakowie.  Natomiast na chwilę obecną nie ma przeciwskazań, żeby zwiedzać Kraków indywidualnie. Wybrać się na wycieczkę ze swoją drugą połówką, z rodziną lub przyjaciółmi. Oczywiście jeśli czujecie, że macie ochotę na taki wyjazd. Absolutnie nie chcę Was do niczego namawiać. Ale może warto rozważyć wszystkie opcje.

Wycieczki po Krakowie w czasie wirusa

Wirus nie minie

Na wiosnę dostosowaliśmy się do wszystkich obostrzeń, ponieważ wirus miał minąć. Zniknąć do lata. Jak pokazała rzeczywistość nie minął, i chyba wcale nie zamierza. Pewnie zostanie z nami na długie lata. Na chwilę obecną trudno prorokować czy szczepionka coś zmieni. A nawet jeśli to na jej wynalezienie i przetestowanie trzeba będzie poczekać. Natomiast nasze życie jest tu i teraz. I może warto wykorzystać ten czas efektywnie, a nie czekać na coś nie wiadomo jak długo.

Elastyczność

Ostatnie miesiące uświadomiły nam, że nasze planowanie jest niewiele warte. Coś zgodnie z porzekadłem, że „człowiek planuje, a Pan Bóg krzyżuje.” Dlatego musimy dostosować się do sytuacji i wyrobić w sobie elastyczność. Raczej powinniśmy odpuścić planowanie wyjazdów z dużym wyprzedzeniem. Sytuacja zmienia się dynamicznie, więc warto nastawić się na spontaniczne wyjazdy. Ponadto Kraków ma ogromne plusy jako destynacja wyjazdu na weekend czy na jeden dzień. w razie jakichkolwiek zmian czy dodatkowych obostrzeń spokojnie dotrzecie z Krakowa do dowolnego zakątka Polski. Choćby na piechotę, chociaż myślę, że aż tak źle nie będzie.

Bezpieczeństwo

Zaryzykuję i z całą odpowiedzialnością napiszę, że Kraków jest bezpiecznym miastem. Transmisji wirusa sprzyjają tłumy i  brak reżimu sanitarnego. Natomiast Kraków od kilku miesięcy jest właściwie pusty. Idąc na wycieczkę macie właściwie stuprocentową gwarancję, że nie spotkacie żadnej grupy zorganizowanej. W muzeach i obiektach zamkniętych obowiązuje ścisły limit zwiedzających. Nawet jeśli nie zdecydujecie się zwiedzać wnętrz, to duży wybór tras plenerowych pozwoli Wam się cieszyć pobytem w Krakowie. Bez problemu znajdziecie też dowolne miejsce noclegowe w rozsądnych cenach.

Kontakt z kulturą

W dobie ograniczeń wycieczki po Krakowie są świetną opcją na żywy kontakt z kulturą. Przez trzy miesiące nie wychodziliśmy z domów. Teraz też wiele obiektów kulturalnych działa w trybie ograniczonym. Ponadto dzieci skazane na zdalną edukację były i są nadal pozbawione możliwości uczestniczenia w wyjściach na miasto i wycieczkach szkolnych. Natomiast rodzinna wycieczka po Krakowie zapewni im niezbędną dawkę kultury, umożliwi poznanie historii i literatury na żywo.

Pozytywne emocje

Nie od dziś wiadomo, że pozytywne emocje leczą. Od naszego myślenia i nastawienia zależy bardzo dużo. Bardzo często sami „nakręcamy się” pesymistycznym myśleniem. Zresztą trudno być optymistą, jeśli ciągle wisi nad nami groźba zachorowania. Dlatego tak ważne jest szukanie pozytywów. A nie ma chyba lepszej rzeczy niż podróżowanie. Odkrywanie nowych miejsc, zabytków i możliwości. Wycieczki poszerzają horyzonty i pozwalają oderwać myśli od problemów.

Czemu z tego nie skorzystać?

 

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. […] wesprzeć turystykę w trudnych czasach? Czy coś możemy zrobić dla przewodników? I nie tylko dla przewodników. Pamiętajmy, że turystyka to sieć połączonych naczyń: […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *