Aktualności

Pomysł na wrześniowy weekend w Krakowie

Kolejny poniedziałek i początek nowego tygodnia. Najlepszy moment, aby zaplanować kolejny wrześniowy weekend w Krakowie. Nie muszę chyba przekonywać, że Kraków to najlepszy wybór na wyjazd firmowy, wycieczkę szkolną, rodzinną wyprawę. Jeśli jechać gdzieś na weekend – to tylko do Krakowa.

Pomysł na wrześniowy weekend w Krakowie

Zbliżający się weekend zapowiada się pięknie, słonecznie i niezwykle intensywnie. Nie zabraknie różnych wydarzeń kulturalnych, które uatrakcyjnią Wasz pobyt w Grodzie Kraka.

Dni Pamięci Ofiar Gestapo 2018

Po raz kolejny Muzeum Historyczne organizuje Dni Pamięci Ofiar Gestapo czyli cykl różnych wydarzeń, których celem jest uczczenie pamięci ofiar terroru hitlerowskiego i stalinowskiego. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach od 13 do 15 września. Zaplanowano uroczysty apel ku czci ofiar, a także dyskusje panelowe, konferencje, zwiedzanie z przewodnikiem, gry i zajęcia terenowe dla młodzieży.

Europejskie Dni Dziedzictwa

Celem wydarzenia jest szerzenie wiedzy historycznej i kulturalnej, promowanie zabytków i szeroko rozumianego dziedzictwa kulturalnego. W nadchodzący weekend 15-16 września w ramach EDD będzie można bezpłatnie zwiedzić wystawę Wyspiański w Muzeum Narodowym, wziąć udział w warsztatach rodzinnych Długie życie sztuki u Benedyktynów w Tyńcu, zapoznać się z wystawą Tadeusz Kantor. Odsłona czwarta. Rzeźba, czy obejrzeć wystawę Piękna Niepodległa w Muzeum Armii Krajowej.

karton Wyspiańskiego do witraża Bóg Ojciec

Festiwal Zaklęte w Dyni

Smaczna, kolorowa impreza, która poprawi humor największym ponurakom! W niedzielę 16 września Aleja Róż zamieni się w prawdziwe, dyniowe królestwo. W godzinach od 11:00 do 14:00 na chętnych będą czekać dyniowe rzeźby, warsztaty plastyczne oraz gry i zabawy inspirowane dynią. Odbędzie się też pokaz kulinarny oraz degustacja smakołyków. Dla chętnych przygotowano także konkursy: plastyczny oraz hodowlany. Zgłoszenia będą przyjmowane do 13 września.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *