pomysł na rodzinny weekend w krakowie
Aktualności,Kraków dla dzieci

Pomysł na rodzinny weekend w Krakowie

Pomysł na rodzinny weekend w Krakowie czyli jak fajnie spędzić czas z dziećmi. Kiedyś nie lubiłam poniedziałku. Wiązał się z powrotem do szkoły/pracy, natłokiem obowiązków, żalem za kończącym się weekendem. Dziś odbieram go zupełnie inaczej i staram się wykorzystać najefektywniej! W poniedziałek warto zaplanować cały nadchodzący tydzień, a przede wszystkim kolejny weekend.

Pomysł na rodzinny weekend w Krakowie

Weekend w Krakowie to częsty kierunek wybierany przez rodziny z dziećmi, turystów indywidualnych czy grupy zorganizowane. Każdy ma swoją wizję jak powinien taki weekend wyglądać. Wycieczka po Krakowie, wyjście do teatru, a może inne wydarzenie kulturalne. Zawsze warto sprawdzić, co aktualnie dzieje się w Krakowie, a nuż dana impreza trafi w Wasze gusta. Jeśli planujecie spędzić drugi weekend września w Krakowie to czeka Was moc atrakcji!

Marsz Jamników

W niedzielę 9 września spod Barbakanu na Rynek Główny wyruszy barwny, szczekający i bardzo dłuuugi jamniczy pochód. Właściciele jamników  nie tylko wezmą udział w konkursie na najbardziej perfekcyjny duet, ale także będą mogli skorzystać z  bezpłatnych porad psich specjalistów. Swoją wiedzą podzielą się: m.in. weterynarz, dietetyk zwierzęcy, psi fryzjer, behawiorysta. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Baw się i pomagaj!”. Na scenie pod wieżą ratuszową odbędzie się finał wielkiej akcji adopcyjnej organizowanej przez Radio Kraków  „Pieskie życie zmieniamy na dobre”. Zostanie także przeprowadzona zbiórka karmy dla piesków przebywających małopolskich przytulisk w Harbutowicach i Łętkowicach.

25. Krakowskie Miodobranie

Bardzo smaczna, zdrowa i energetyczna impreza, która w dniach 7-9 września zagości na placu Wolnica. Pszczelarze podzielą się swoją wiedzą na temat pszczół,  prowadzenia pasiek i sprzętu pszczelarskiego. To także znakomita okazja, aby nabyć prawdziwy miód, pyłki, kit pszczeli i zdrową żywność. Organizatorzy zadbali także o szereg wydarzeń towarzyszących. Zaplanowano m.in. koncerty, sadzenie drzewa miododajnego na Plantach, warsztaty dla dzieci, Krwiobranie, Paradę Pszczół, grę miejską. Uczestnicząc w kiermaszu warto znaleźć chwilkę na spacer po krakowskim Kazimierzu i poznanie jego zabytków.

Festiwal Włoskiej Piosenki Volare

Poczuć się jak w słonecznej Italii bez wyjeżdżania z magicznego Krakowa. Jest to możliwe dzięki Festiwalowi Włoskiej Piosenki Volare, który również zaplanowano na weekend  7-9 września. Dwa pierwsze wieczory to koncerty w Hotelu Polskim „Pod Białym Orłem”. Natomiast w niedzielę 9 września o 18:00 w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się uroczysta gala finałowa, w której zaprezentują się artyści z Włoch.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *