odmrażamy turystykę i kraków
Aktualności

Odmrażamy turystykę i Kraków!

Odmrażamy turystykę i Kraków! Czyli mówiąc ludzkim językiem wycieczki po Krakowie znowu są możliwe! Z dniem 30 maja wchodzi w życie IV etap odmrażania gospodarki. Kochani, co to oznacza dla nas? Możemy zwiedzać, jeździć na wycieczki, wracać do normalności. Czy też nie mogliście się tego doczekać? Bo ja bardzo! Dlatego śpieszę donieść, co się zmieniło, jak wygląda zwiedzanie, na co zwrócić uwagę. Dziś będzie trochę informacji praktycznych. Jeśli będziecie mieć jakieś pytania piszcie śmiało.

Odmrażamy turystykę i Kraków

Zostały zniesione ograniczenia w w kwestii zgromadzeń. Zatem możecie legalnie planować dowolną wycieczkę po Krakowie. Może być indywidualna, rodzinna, grupowa. Ponadto umożliwiono organizację kolonii i obozów. Dokładne wytyczne najlepiej sprawdzić na stronie ministerstwa. Natomiast sprawa muzeów wygląda na chwilę obecną tak, że większość oddziałów jest otwarta. Można zwiedzać indywidualnie lub w małych grupkach 12-15 osób. Inne obiekty zaczną działać pełną parą od 1 lipca, jak na przykład Żywe Muzeum Obwarzanka. Ponadto działają już hotele, hostele, a także restauracje i kawiarnie. Na świeżym powietrzu nie musimy zakrywać twarzy maseczką. Natomiast w muzeach czy katedrze wawelskiej trzeba pamiętać o zakryciu twarzy, a także korzystać z płynów dezynfekujących ustawionych w poszczególnych punktach. Jeśli macie swoje płyny dezynfekujące też super. Najważniejsze, aby zachować niezbędne środki ostrożności. Oczywiście pamiętajmy też o zachowaniu bezpiecznego dystansu. W przypadku grup zorganizowanych polecam korzystanie z zestawów słuchawkowych.

Jaką wycieczkę wybrać?

Cóż, wycieczki mają się Wam podobać. To ma być przyjemność, dobra zabawa, możliwość poznania Krakowa. Na pewno nie róbcie nic na siłę. Jeśli obawiacie się zamkniętych pomieszczeń, to lepiej wybrać spacer po mieście. Tym bardziej, że macie mnóstwo możliwości w tym zakresie. Wycieczka Drogą Królewską, zwiedzanie Kazimierza, a może zielonych dzielnic Krakowa – Podgórza czy Salwatora. Natomiast zwiedzanie krakowskich Plant lub kopców polecam wszystkim amatorom aktywności na świeżym powietrzu. Z kolei jeśli planowaliście kiedyś zwiedzanie katedry wawelskiej czy Podziemi Rynku, a więc najbardziej „obleganych” w Krakowie obiektów, to teraz jest idealny moment. Jest pusto, cicho, nie ma kolejek. Czyli tak, jak lubimy najbardziej. Druga taka okazja może się nie trafić, serio.

Bądź turystą w swoim mieście

Jedną z moich propozycji są wycieczki tematyczne po Krakowie skierowane do mieszkańców. Jednak chętnie uczestniczą w nich także turyści spoza Krakowa. To niezwykle ciekawy sposób poznania różnych obliczy Krakowa. Co tydzień w niewielkich grupach realizujemy inny temat wycieczki. Podążamy szlakiem niezwykłych ulic Krakowa, spacerujemy śladami słynnych kobiet (Krakowianki i krakuski, Emancypantki, Żydówki), poznajmy sekrety władców czy romantyczny obraz Grodu Kraka. Wszystkie tematy wycieczek są z dużym wyprzedzeniem ogłaszane na moim Facebooku.  Za niewielkie pieniądze (koszt to jedyne 10 zł/os) można uczestniczyć w ciekawym spacerze edukacyjnym. Natomiast jeśli planujecie zwiedzanie Krakowa z dziećmi zachęcam do skorzystania z mojej oferty Rodzinny Kraków. Są to wycieczki skonstruowane specjalnie z myślą o najmłodszych turystach. Ponadto na blogu znajdziecie mnóstwo porad co zwiedzać z dziećmi, czego unikać, a także konkretne pomysły na wspólne rodzinne wycieczki. 

Kochani, zastanówcie się jak chcielibyście spędzić najbliższe miesiące. O jakich podróżach małych i dużych marzycie. Zacznijcie realizować swoje marzenia, a wszystko pójdzie jak po maśle.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *