zielone miejsca w Krakowie
Uncategorized

Zielone miejsca w Krakowie

Zielone miejsca w Krakowie czyli parki, lasy, ogrody. Niezmiernie się cieszę, że mogę się z Wami podzielić takimi miejscówkami. Ostatnio nie byłam na bieżąco, miałam przerwę w publikowaniu postów. Niestety, ale czasami tak po prostu jest. Miałam kilka zaległych tekstów do opracowania na moją drugą stronę. Ponadto sporo czasu pochłania przygotowanie live’ów tematycznych na facebooka. Każdą trasę trzeba dokładnie sfotografować, wybrać najlepsze zdjęcia, zrobić pokaz slajdów..Nie będę Was zanudzać technicznymi szczegółami. Postaram się nadrobić blogowe zaległości i wrzucać regularnie wpisy. Dziś z prawdziwą przyjemnością zdradzę Wam, gdzie warto odpocząć w Krakowie.

Zielone miejsca w Krakowa

Planty

To punkt obowiązkowy na zielonej mapie Krakowa. Przede wszystkim jest najstarszym parkiem Krakowa. Skoro taki wiekowy to na pewno kryje w sobie jakąś tajemnicę. Nawet niejedną! Do tego klimatyczne skwery idealne do robienia romantycznych zdjęć, place zabaw dla dzieci, pomniki. Spacer po Plantach to świetny pomysł na wycieczkę rodzinną lub tematyczną.

Las Wolski

Najprawdziwszy las w mieście. Zakupiony w 1917 roku dzięki Józefowi Saremu jest dzisiaj oazą ciszy, zieleni i świeżego powietrza. Ponadto w Lasku Wolskim zobaczycie tajemnicze Panieńskie Skały, możecie zwiedzić ZOO, a także obejrzeć jeden z czterech krakowskich kopców. A jeśli wybierzecie odpowiednią datę na wycieczkę to zwiedzicie też klasztor kamedułów, gdzie kobiety mają wstęp zaledwie 12 razy w roku.

Park Bednarskiego

To jeden z najładniejszych i najciekawszych parków w Krakowie. Położony na malowniczym Podgórzu kusi historią, legendą o panu Twardowskim, charakterystycznymi schodami. Ma też fantastyczny plac zabaw, który na 100% zachwyci Wasze pociechy. Natomiast na malowniczych alejkach zobaczycie wiewiórki – stałe mieszkanki parku.

Park Lotników

Znany też jako park AWF-u. Odznacza się też bardzo charakterystycznym, zróżnicowanym ukształtowaniem terenu. W większości jest równinny, natomiast w środkowej części znajduje się skarpa wysoka na około 3 metry. Jest w nim wszystko co trzeba, a więc plac zabaw, plac z fontanną, pomnik Lotników, Smoczy Skwer, Hot Spot. Kluczową atrakcją jest Ogród Doświadczeń im. Lema, czyli interaktywne muzeum dla małych odkrywców.

Zalew nowohucki

Nowa Huta uważana za najbardziej zieloną dzielnicę Krakowa też może się pochwalić miejscami do rekreacji. Sztuczny zbiornik wraz z otaczającym go parkiem zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu. Można spacerować, jeździć na rowerze, na rolkach, grać w siatkówkę, ćwiczyć jogę, wypożyczyć kajak. Ponadto obok zalewu znajduje się  kompleks sportowy Ośrodka Sportu i Rekreacji „Krakowianka” z basenem, brodzikiem. Prawda, że brzmi świetnie?

Jeśli macie tylko czas, chęci i okazję to odwiedźcie te miejsca. Wszystkie najlepiej, bo każde z nich ma coś innego za zaoferowania.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *