Aktualności

Pomysł na weekend

Zapraszam na kolejny wpis z cyklu pomysł na weekend w Krakowie. Swoją drogą nie macie wrażenia, że coś zjada wrzesień w błyskawicznym tempie? Dopiero był początek roku szkolnego a już pierwszy miesiąc nauki jest za nami. Na szczęście pogoda dopisuje i bez obawy można zwiedzać Kraków!

Pomysł na weekend

Jeśli zastanawiacie się jak spędzić czas w Krakowie weźcie pod uwagę kilka opcji. Zachęcam do spacerowania po mieście póki nie dokuczają jesienne słoty. We wrześniu wszystkie muzea są otwarte jak w sezonie letnim, warto wziąć to pod uwagę planując dzień. I tradycyjnie nie zabraknie dodatkowych atrakcji!

Alchemia Światła

Nie lada gratka dla wszystkich miłośników ulicznych happeningów. Alchemia Światła 2018 to niezwykłe widowisko multimedialne łączące światło, muzykę, taniec i śpiew. Inspiracją dla spektaklu jest 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Widowisko będzie można obejrzeć 2 razy: 22 i 23 września o godzinie 20:30 na Dziedzińcu Arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu. W charakterze przewodnika wystąpi drzewo, któremu głosu użyczy Jerzy Trela i opowie o burzliwych losach naszego kraju.

Zajrzyj do Huty 2018

A może zwiedzanie najmłodszej dzielnicy Krakowa? Wydarzenia z cyklu Zajrzyj do Huty pozwolą Wam poznać niesamowite dziedzictwo kulturalne i historyczne Nowej Huty. W programie m.in zwiedzanie wystawy Stale o Nowej Hucie, Szlak Street Artu, spacery z przewodnikami, gry terenowe, warsztaty, zwiedzanie krakowskiego oddziału ArcelorMittal Poland oraz zapoznanie się z procesem produkcji w walcowni. Swoje podwoje otworzą także nowohuckie domy kultury, biblioteki, kościoły (opactwo Cystersów i kość. Św. Bartłomieja), Teatr Ludowyi oczyszczalnia ścieków.

Osiedle Stalowe w Nowej Hucie

100 lat Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania Niepodległości. Taki sam jubileusz obchodzi Wojewódzki Związek Pszczelarzy. Odbędzie się ona w dniach 21-23 września na pl. Szczepańskim. Przez 3 dni możemy skorzystać z produktów oferowanych na kiermaszu miodowym, obejrzeć występy artystyczne, a dla najmłodszych turystów przygotowano gry i konkursy. W piątek 21 września o 17:00 odbędzie się uroczyste sadzenie lipy, upamiętniającej obchody jubileuszu.

Plac Szczepański

A Wy jak chcielibyście spędzić swój wymarzony weekend w Krakowie?

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *