Podgórze 7 miejsc które musisz zobaczyć
Aktualności

Pomysł na weekend

Przed nami ostatni weekend września. Dobry czas na rodzinny wyjazd i wspólne odkrywanie Krakowa. Mimo jesiennej aury, która rozgościła się w ostatnich dniach warto wykorzystywać dni maksymalnie i wyjść na miasto. Przypominam, że cykl Pomysł na weekend prezentuje te wydarzenia kulturalne, które znam osobiście i biorę w nich udział.

XVII Podgórskie Dni Otwartych Drzwi

Ostatni weekend września będzie należał do Podgórza. To świetna okazja, aby zwiedzać i poznawać prawobrzeżną część Krakowa. Przygotowano ponad dwadzieścia różnych spacerów tematycznych, dwie gry miejskie, zwiedzanie zabytków z przewodnikami. Impreza rozpocznie się od wernisażu wystawy „Sztuka niepodległości” w piątek na placu Niepodległości o godzinie 17:30. W sobotę będzie można zajrzeć do miejsc na co dzień niedostępnych np. Fortu Benedykt, a w niedzielę wziąć udział w spacerze tematycznym. Zwiedzanie Podgórza polecam osobom, które dobrze znają Stare Miasto, Drogę Królewską, a chcą dowiedzieć się o Krakowie czegoś nowego.

Małopolska Noc Naukowców

Piątek 28 września będzie przebiegał pod znakiem nauki. Będą wykłady, prezentacje, pokazy, doświadczenia, eksperymenty, warsztaty, gry, zabawy i możliwość odwiedzania niedostępnych na co dzień laboratoriów oraz spotkania z naukowcami. Swoje podwoje otworzą w tę wyjątkową noc krakowskie instytuty badawcze, uczelnie wyższe, muzea, Kijów.Centrum. Będzie można wziąć udział w ćwiczeniach laboratoryjnych, warsztatach, eksperymentach i poczuć się jak prawdziwy naukowiec. Impreza łączy naukę z zabawą, przez co jest atrakcyjna także dla najmłodszych odbiorców. Na niektóre wydarzenia obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

X Międzynarodowy Festiwal Piosenki Francuskiej o Grand Prix Edith Piaf

A może trochę muzyki? Miłośników muzyki francuskiej, a w szczególności talentu Edith Piaf czeka prawdziwe święto. W dniach 28 i 29 września o godzinie 18:00 odbywać się będą koncerty w Hotelu Polskim Pod Białym Orłem przy ul. Pijarskiej. Natomiast na 1 października o 19:00 w Teatrze Ludowym zaplanowano Wielką Galę Przez Życie Edith Piaf. Wstęp na wydarzenia jest wolny, należy wcześniej zarezerwować bezpłatne zaproszenia.

Jak chcielibyście spędzić wymarzony weekend w Krakowie?

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *