7 rzeczy które musisz zrobić w krakowie jesienią
Aktualności,Lifestyle

7 rzeczy, które musisz zrobić jesienią w Krakowie

7 rzeczy, które musisz zrobić w Krakowie jesienią to propozycje aktywnego zwiedzania Krakowa. Dla małych i dużych turystów, rodzin z dziećmi, zakochanych, a także zorganizowanych wycieczek. Kraków to idealna destynacja na wspólny wyjazd, integrację, a także wypoczynek. Centrum miasta tętni życiem, natomiast na obrzeżach jest spokojniej i ciszej. A także bardzo zielono. Przyznam szczerze, że dla mnie to idealna kombinacja, która mam nadzieję, że trafi także w Wasze gusta. W  tym wpisie chcę pokazać, co Kraków oferuje, co warto zobaczyć i zwiedzić.

7 rzeczy, które musisz zrobić w Krakowie jesienią

1. Spacerujcie

Kraków to idealne miasto na spacery. Urokliwe uliczki Starego Miasta, tajemnicze zaułki Kazimierza, urozmaicone trasy Podgórza, zielone aleje Salwatora.. Absolutnie każdy rejon Krakowa ma niepowtarzalny klimat sprzyjający spacerom. Wybierzcie się chociaż na jeden spacer niezależnie od pogody.

2. Zobaczcie krakowskie kopce

W Krakowie znajdują się cztery kopce. Jeśli ogranicza Was czas lub możliwości fizyczne zobaczcie przynajmniej jeden. Naprawdę warto. Kopce to krakowska specjalność, jak obwarzanek czy maczanka po krakowsku. Z każdym związana jest ciekawa historia bądź legenda, a widoki wynagradzają trud wspinaczki.

3. Zbierajcie kasztany

Znajdziecie je w różnych miejscach. Już krótki spacer krakowskimi Plantami pozwoli Wam napełnić kieszenie kasztanami. Natomiast jeśli wolicie mniej uczęszczane parki to polecam wyprawę do parku Bednarskiego. Cichy, spokojny, idealny do rekreacji. Na malowniczych alejkach spotkacie też oswojone wiewiórki.

4. Weźcie udział w warsztatach

To znakomity pomysł na uatrakcyjnienie pobytu w Krakowie. Nauka nowych rzeczy, zdobywanie nowych umiejętności, możliwość poznania nowych ludzi to niejedyne korzyści. Osobiście polecam warsztaty w Żywym Muzeum Obwarzanka. Świetny sposób, aby poznać smaki Krakowa.

5. Zróbcie zakupy na Starym Kleparzu

Targowisko położone tuż przy Starym Mieście to znakomite miejsce na zakupy. Szeroki wybór owoców, warzyw, ziół, wędlin, mięsa, nabiału, wyrobów regionalnych, pieczywa, słodyczy ucieszy największych łasuchów. To na Starym Kleparzu spróbujecie znakomitego chleba prądnickiego i zakupicie oryginalną kiełbasę krakowską!

6. Wypijcie grzańca

Jesienią wieczory są coraz chłodniejsze, więc grzaniec będzie smakował wybornie. Zwłaszcza jeśli wypijecie go w kawiarence z widokiem na Rynek Główny lub w którejś z klimatycznych knajpek na Kazimierzu. Można spróbować grzańca galicyjskiego ewentualnie z piwa. Z sokiem imbirowym i przyprawami przegna każdy chłód.

7. Wybierzcie się na rejs po Wiśle

To ostatni dzwonek na rejs statkiem lub gondolą. Nowy sezon rejsowy ruszy dopiero na wiosnę. Warto wykorzystać ostatni miesiąc i obejrzeć Kraków z perspektywy rzeki, a także zrobić pamiątkowe zdjęcia. Jeśli macie więcej czasu polecam rejsy do Tyńca oraz zwiedzanie opactwa benedyktynów.

 

Podsumowanie

Jeśli planujecie wycieczkę po Krakowie rozważcie moje propozycje. Oczywiście to niejedyne sposoby na urozmaicenie pobytu w Krakowie. Tak naprawdę wszystko zależy od Waszej pomysłowości. Sami wiecie jak lubicie spędzać czas na wyjeździe, co sprawia Wam przyjemność, i na czym chcielibyście się skoncentrować. Jeśli dobrze zaplanujecie pobyt to Kraków skradnie Wasze serca na zawsze.

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. […] Z tej bogatej oferty imprez każdy wybierze coś na dla siebie. Zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i oczekiwaniami. Mam nadzieję, że skorzystacie z moich propozycji i będziecie się dobrze bawić w Krakowie. Natomiast jeśli poszukujecie inspiracji jak umilić swoją wizytę w Krakowie zapraszam do lektury tego wpisu. […]

  2. Hej dzięki za wpis dla nas !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *