październik w krakowie
Aktualności

Październik w Krakowie

Październik w Krakowie będzie kolorowy, festiwalowy i imprezowy. To już kolejny miesiąc pełen różnych wydarzeń kulturalnych przygotowanych z myślą o mieszkańcach i turystach. Przede wszystkim wybierając się do Krakowa w październiku warto zawczasu zrobić małe rozeznanie i przygotować własną top listę ulubionych wydarzeń. Ponadto takie wcześniejsze rozeznanie pozwoli Wam uniknąć miotania się i zastanawiania – co robić? Gdzie pójść, jeśli pogoda nie dopisze?

Październik w Krakowie

Pierwszy weekend października to możliwość gry w planszówki. W dniach 5-6 października przy ulicy Grunwaldzkiej 5 zagoszczą PlanSówki czyli różne turnieje, konkursy, nauka gier, a także wypożyczalnia gier. Świetna zabawa dla rodziców i dzieci. Sama uwielbiam w jesienne wieczory pograć ze znajomymi w planszówki, zwłaszcza jeśli za oknem jest szaro, buro i ponuro.

Natomiast już 7 października rozpocznie się XIV Krakowska Jesień Jazzowa. Ten niezwykle popularny festiwal muzyczny odsłania różnorodne, a niekiedy nawet skrajne oblicza jazzu. Tegoroczna odsłona przebiegać będzie pod hasłem „Jazz to nie styl, to sposób myślenia”.

Kolejny weekend będzie przebiegał pod znakiem podróży i sportu. W dniach 12-13 października w Auditorium Maximum odbędzie się Festiwal Podróżniczy Travenalia. Na imprezę przybędą podróżnicy z całej Polski, aby opowiedzieć o swoich wyprawach, przygodach i wrażeniach. W programie pokazy slajdów, prezentacje, ekspozycje wydawnictw czy oferty turystyczne związane z podróżowaniem.

Oprócz tego w niedzielę 13 października rozpocznie się XI Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny Królewskiego Miasta Krakowa. Uznani pianiści z Polski, ale także z Czech, Hiszpanii i Chorwacji zagrają 9 koncertów w kilku klimatycznych miejscach Krakowa. Mistrzowie fortepianu wystapią razem z młodymi artystami i wprowadzą nas w świat muzyki fortepianowej.

Natomiast w poniedziałek 14 października wystartuje Tydzień Mody po Krakosku. Na amatorów nowinek modowych czekają niesamowite pokazy mody, projektanci, warsztaty, a także projekcje filmowe. To świetny moment, aby odświeżyć swoją garderobę, podpatrzyć najnowsze trendy i przygotować się na rozpoczęcie kolejnego modowego sezonu.

Z kolei miłośnicy literatury nie mogą przegapić Festiwalu Conrada – największego wydarzenia literackiego w Polsce. Lekcje czytania, spotkania, wykłady, pokazy filmów, wystawy, a nawet warsztaty dla dzieci to kluczowe wydarzenia festiwalu. Imprezie towarzyszyć też będą spotkania z pisarzami, a także wystawy.

Skoro już o książkach mowa to nie możecie przegapić Międzynarodowych Targów Książki, które odbywać się będą w dniach 24-27 października. W programie miliony książek, mnóstwo spotkań z autorami, konkursy branżowe, warsztaty dla dzieci i młodzieży. Bez tej imprezy październik straciłby swój urok.

Podsumowanie

Z tej bogatej oferty imprez każdy wybierze coś na dla siebie. Zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i oczekiwaniami. Mam nadzieję, że skorzystacie z moich propozycji i będziecie się dobrze bawić w Krakowie. Natomiast jeśli poszukujecie inspiracji jak umilić swoją wizytę w Krakowie zapraszam do lektury tego wpisu.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *