Lifestyle

6 sposobów na udaną wycieczkę

Wakacyjny wyjazd lub wycieczka może okazać się totalną katastrofą. Do tej pory zaliczyłam tylko jeden nieudany wyjazd, ale mimo, że upłynęło dużo wody w Wiśle pamiętam go do dziś. Złe wrażenia zostały, a miało być tak pięknie..

6 sposobów na udaną wycieczkę

Pewnie Wam też przytrafiła się taka podróżnicza katastrofa. I też obiecaliście sobie, że to był ostatni raz, na drugi raz będzie lepiej, inaczej, po prostu fajniej. Przedstawiam krótką listę sposobów na udaną wycieczkę:

  1. Miejsce – zastanówcie się, co chcecie zobaczyć. Jeśli zwiedziliście Stare Miasto przysłowiowe sto razy to może warto poznać inne atrakcje, nowo otwarte muzea czy wystawy. Warto też  sprawdzić co znajduje się w najbliższej okolicy i wybrać się poza miasto.
  2. Spójrzcie w kalendarz – podobno nie ma idealnego momentu na urlop. Trzeba go po prostu wziąć i cieszyć się z odpoczynku. Nie zaszkodzi jednak jak sprawdzicie dobrze swój kalendarz, czy aby na pewno urlop nie popsuje innych, ważnych planów. Jest to pierwszy krok, aby zabrać bagaż niepotrzebnych myśli i trosk.
  3. Plan – ułóżcie program zwiedzania zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Przed wyjazdem przejrzyj propozycje wycieczek, opisy atrakcji i wybierz te, które Was interesują. Sami wiecie najlepiej, jaki styl zwiedzania Wam odpowiada. Czy będzie to odhaczanie kolejnych wystaw, czy spokojna wędrówka po malowniczych uliczkach.
  4. Nocleg – ma kluczowe znaczenie dla udanego urlopu. Jeśli lubicie spokój lub podróżujecie z małym dzieckiem nie wybierajcie noclegu w centrum, gdzie mocne imprezowanie nigdy się nie kończy. Sprawdźcie jak wygląda rzeczywisty „standard” obiektu. Kąpiel w towarzystwie okazałego grzyba i kilkucentymetrowa warstwa kurzu przyprawią Was nie tylko o alergię, ale i białą gorączkę.
  5. Towarzystwo – najlepiej i najłatwiej podróżuje się z osobami o podobnych usposobieniach i gustach. Ryzyko problemów jest wtedy minimalne. Zastanówcie się, czy nie lepiej wybrać się na urlop z mniejszym gronie, najbliższą rodziną czy tylko ze swoją drugą połówką.
  6.  Zadbajcie o relaks – spróbujcie zapomnieć o pracy, mejlach, obowiązkach, które czekają na Was po powrocie. Zostawcie sobie margines czasu, aby spokojnie posiedzieć na Rynku lub  w parku i poczuć atmosferę miejsca. Skupcie się na tym co jest tu i teraz.

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. […] projekty Stanisława Wyspiańskiego znowu będą niedostępne. Jeśli szukacie pomysłu na wakacyjną wycieczkę to ta wystawa będzie […]

  2. […] niż nietrafione towarzystwo podczas urlopu. O sposobach na udaną wycieczkę przeczytacie w tym wpisie. Jeśli zdecydujecie się pojechać sami to spędzicie urlop tak jak chcecie, bez uwzględniania […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *