październik w krakowie
Lifestyle,Uncategorized

Kraków romantyczny: wycieczka

Kraków romantyczny to wycieczka idealna nie tylko dla zakochanych. W historii Krakowa nie brakuje fantastycznych historii miłosnych, pełnych namiętności, dramatycznych zwrotów i zawirowań. Zakończonych happy endem, lub przeciwnie rozstaniem.. Sam spacer śladami królewskich romansów dostarczy wielu wzruszeń, i może być oryginalną lekcją historii. Natomiast opowieść o życiu uczuciowym krakowskiej bohemy odkryje niejeden smaczek artystycznej cyganerii.

Wycieczka Kraków romantyczny

Trasa wycieczki prowadzi przez najważniejsze i najbardziej urokliwe uliczki Starego Miasta i Kazimierza. Zobaczycie przy okazji nie tylko kluczowe zabytki Krakowa, ale i miejsca idealne na zrobienie pamiątkowych zdjęć. Nie zabraknie także filmowych opowieści, które odsłonią Wam filmowe oblicze Krakowa. Okazuje się, że miasto były plenerem dla kręcenia wielu romantycznych komedii oraz seriali.

Podążając uliczkami Krakowa dowiecie się, że Kazimierz Wielki był nie tylko świetnym gospodarzem, ale i wielkim miłośnikiem kobiet. Trzykrotnie żonaty, popełnił też bigamię, a imion jego ukochanych nie jest w stanie zliczyć najbardziej dociekliwy historyk. Natomiast Władysław Jagiełło uchodzi za bardzo wiernego męża .. niewiernych żon! Czy naprawdę zwycięzca spod Grunwaldu miał powodu do zazdrości? Rozstrzygniemy to w czasie wycieczki, a przy okazji opowiem o miłosnych kłopotach jego synów. Okazuje się, że Władysława Warneńczyka podejrzewali o homoseksualizm, a Kazimierz Jagiellończyka na widok narzeczonej zamknął się na trzy dni w Prywatnych Apartamentach. Gorączkowo pytał doradców jak odprawić brzydką narzeczoną. Nie podejrzewał, że zakocha się w tej brzyduli i szczęśliwie przeżyją razem 38 lat.

romanse królewskie na wawelu

Romantyczne oblicze krakowskiej bohemy

Życie uczuciowe krakowskiej cyganerii to temat na kilka seriali, komedii, ale i dramatów. Romanse, zdrady, samobójstwa i zabójstwa (!) popełnione z miłości. Eros swoją bezlitosną strzałą trafiał najbardziej opornych i łamał najtwardsze serca. Stanisław Wyspiański, który zasłynął z niekompromisowych postaw, był bardzo zakochany w swojej żonie Teofili. To ona kierowała nieustępliwym artystą, dbała o jego finanse, a także tak prozaiczne sprawy jak nowe ubranie czy fryzjer. Natomiast Jan Matejko nawet w czasie kryzysów do swojej żony zwracał się słowami „Pani Moja, Królowo Moja”. Teodorę pokochał Matejko, kiedy ta była nastolatką, już wtedy obdarzoną wielkim temperamentem. Natomiast o swojej wielkiej miłości Irenie Solskiej Witkacy napisze z goryczą „Pani Akne jest niestrawna”. I wiele wody w Wiśle upłynie, zanim byli kochankowie nawiążą ze sobą poprawne, przyjacielskie relacje…

romantyczna bohema krakowska

 

Dla kogo?

Wycieczkę Kraków romantyczny często wybierają zakochani, ale nie tylko. Ten spacer tematyczny spodoba się osobom, które znają Kraków, a chcą poznać jego inne oblicze. Miłośnicy historii znajdą niejedną pikantną anegdotę, wielbiciele sztuki posłuchają ciekawostek związanych z najwybitniejszymi artystami Krakowa. Jeśli dopiero planujecie zakochać się w Krakowie, to ten spacer jest dla Was! Na zwiedzanie musimy przeznaczyć 2-3 godziny w zależności od wybranego wariantu trasy.

romantyczny Kazimierz

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *