7 pomysłów na walentynki w krakowie
Aktualności,Lifestyle

7 pomysłów na Walentynki w Krakowie

7 pomysłów na Walentynki w Krakowie czyli jak fajnie spędzić Święto Zakochanych. Co możemy robić, gdzie się wybrać i jak najlepiej wykorzystać ten czas. Przede wszystkim jeśli nie jesteście z Krakowa to koniecznie przyjedźcie do nas na weekend. Ten walentynkowy, lub jakikolwiek inny. Kraków ma nutę romantyczną przez cały rok, a celebrować uczucia warto cały czas, nie tylko 14 lutego.

7 pomysłów na Walentynki w Krakowie

1. Romantyczny spacer we dwoje

Nawet jeśli pogoda będzie zimowa, mróz ściśnie warto wybrać się chociaż na krótki spacer. Na Starym Mieście znajdziecie wiele romantycznych zaułków, na przykład Zaułek Niewiernego Tomasza. Z Rynku Głównego szybko dostaniecie się na Planty, które są wymarzonym miejscem na przechadzki we dwoje. Natomiast jeśli lubicie klimaty typu mosty zakochanych, kłódeczki i zaklęcie to wybierzcie się na Podgórze. Kładka Bernatka to nasz krakowski most zakochanych, który obowiązkowo trzeba zobaczyć.

2. Wycieczka tematyczna z przewodnikiem

A może lubicie słuchać o wielkich romansach, rozstaniach i zdradach? Romantyczna wycieczka po Krakowie z przewodnikiem odsłoni Wam inne oblicze Krakowa. W czasie zwiedzania poznacie nie tylko zabytki, ale przede wszystkim sekrety władców i namiętności krakowskiej bohemy artystycznej. Trasa wycieczki Kraków Romantyczny prowadzi po najbardziej malowniczych zaułkach Starego Miasta. Przekonacie się, że historia Krakowa obfitowała w wielkie romanse.

3. Kuligi

To fajna, zimowa atrakcja, obecnie troszkę zapomniana. Jeśli  tylko pogoda dopisze i będziecie w Krakowie to warto wybrać się na kulig do Ojcowa i Ojcowskiego Parku Narodowego. Jest to godzinna przejażdżka saniami połączona z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. W cenie macie do wyboru jakiś napój – grzaniec, herbatę albo gorącą czekoladę. Pobyt w Ojcowie warto połączyć z krótką wycieczką po Ojcowskim Parku albo odwiedzić Zamek w Pieskowej Skale.

4. Masaż lub spa dla dwojga

Walentynkowy weekend może być czasem, kiedy zadbacie o siebie i swoją urodę. Wspólne wyjście na masaż jest świetnym pomysłem i możliwością spędzenia czasu razem. Relaksujący zabieg w pięknej aranżacji (świecie, nastrojowa muzyka) poprawią Wam humor i nastroją romantycznie. Gabinety spa oferują różne warianty masażu dla dwojga. Na przykład miłośnicy słodyczy będą zachwyceni masażem gorącą czekoladą.

5. Kraków kulinarny

Nic tak nie łączy jak wspólne odkrywanie smaków. W każdym innym roku poleciłabym Wam z dziesięć sprawdzonych restauracji idealnych na randkę. Natomiast w tym roku większość obiektów jest zamknięta. Możecie natomiast spróbować krakowskich przysmaków z food trucków, a więc maczanki po krakowsku lub kiełbaski z nyski. Innym rozwiązanie jest zamówienie czegoś pysznego do domu lub ugotowanie samemu.

6. A może lot balonem?

W sumie lot to za dużo powiedziane. Jednak balon widokowy pod Wawelem to świetna rozrywka i pomysł na oryginalny prezent. Jest to też najlepszy w Krakowie punkt obserwacyjny. Z gondoli możecie podziwiać Wawel, Stare Miasto, Kazimierz i Podgórze. Widok na Kraków z lotu ptaka będzie niesamowitym przeżyciem. Atrakcja jest w 100% bezpieczna. Najlepiej przed samym lotem sprawdzić na stronie organizatora warunki.

7. Kino

Potem kino, kawiarnia i spacer. W księżycową jasną noc. I będziemy szczęśliwi, weseli(…)” – tak śpiewał Eugeniusz Bodo. O kawiarniach i spacerach już było. Zostaje kino i to jest świetny pomysł na romantyczny wieczór we dwoje. Zwłaszcza po długim okresie, kiedy nie mogliśmy pójść do kina. I chyba każdy jest już zmęczony życiem online, netflixem i tego typu rozrywkami. Polecam Wam zwłaszcza małe kina, gdzie panuje niepowtarzalny klimat.

Udanych Walentynek!

Facebook 

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *