Krakowska aleja gwiazd pod wawelem
Uncategorized

Krakowska Aleja Gwiazd

Krakowska Aleja Gwiazd na bulwarach wiślanych to miejsce znane i lubiane przez mieszkańców i turystów. Jeśli jeszcze nie oglądaliście naszej Alei Sław wybierzcie się koniecznie. Nie trzeba jechać do Hollywood, wystarczy swoje kroki skierować pod Wawel. Może to być z powodzeniem początek dłuższego spaceru bulwarami wiślanymi.

Krakowska Aleja Gwiazd

Był rok 2008, kiedy na Bulwarze Czerwieńskim pod Wawelem Celine Dion jako pierwsza odsłoniła swoją gwiazdę. W bardzo ciepłych słowach wypowiadała się o Polsce i o Krakowie. Wspomniała też papieża Jana Pawła II. Zresztą wtedy po raz pierwszy Celine Dion koncertowała w Polsce. Wydarzenie odbyło się na krakowskich Błoniach. Tak narodziła się Aleja Gwiazd.

Natomiast drugim uhonorowanym artystą był Michael Jackson. Okazja była niebagatelna. Tabliczkę z gwiazdą wmurowano z okazji 51. rocznicy śmierci piosenkarza. Jego przeboje przypomniała wówczas Natalia Kukulska. Innym artystą uhonorowanym po śmierci był Elvis Presley. Ceremonia odbyła się 7 czerwca 2018 roku. W 2017 roku swoją gwiazdę odsłonili członkowie zespołu Scorpions. 

Jednak krakowska Aleja Gwiazd upamiętnia nie tylko twórców muzyki. To była początkowa koncepcja. Natomiast kilka lat temu postanowiono wzbogacić ten projekt. Do plejady gwiazd dołączyli filmowcy. Miał to być kolejny etap promocji Krakowa i ożywienia idei promenady sław. I tak na bulwarach zobaczycie odciśnięte dłonie Agnieszki Holland, Daniela Olbrychskiego, Claudii Cardinalne, Andrzeja Wajdy.

Każde kolejne odsłonięcie jest okazją do zorganizowania wydarzenie dla szerszej publiczności. Odbywają się koncerty, spotkania z fanami, na których często zaproszone gwiazdy rozdają autografy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *