wizyta w Klockolandzie
Kraków dla dzieci,Muzea i wystawy

Wizyta w Klockolandzie

Wizyta w Klockolandzie to znakomity pomysł na rodzinne zwiedzanie, urozmaicenie wycieczki szkolnej do Krakowa, czy zabawę dla przedszkolaków. Prawdą powszechnie znaną jest to, że LEGO lubią wszyscy, bez względu na wiek. Kiedy wchodzę z moimi grupami do Klockolandu widzę, jak dorośli z błyskiem w oku sterują robotami.  Chcą poznawać nowe możliwości klocków, bawić się, tworzyć własne konstrukcje. Natomiast dzieci zamieniają się w prawdziwych odkrywców.

wizyta w Klockolnadzie warsztaty

Wizyta w Klockolandzie

Centrum Nauki i Zabawy Klockoland znajduje się na ul. Mikołajskiej, kilka minut spacerkiem od Rynku Głównego. Jest to sala zabaw, gdzie niepodzielnie królują klocki LEGO. Ideą Cenrtum jest zabawa połączona z nauką, a więc testowanie i przeprowadzanie doświadczeń. Znajdziemy w muzeum różne tematyczne strefy:  interaktywną, kreatywnej zabawy i warsztatową. W pierwszej zobaczycie kilkadziesiąt robotów zbudowanych z klocków. Możecie nie tylko je oglądać, ale przede wszystkim nimi sterować. Natomiast strefa warsztatowa to ta, którą mali turyści lubią najbardziej. Można puścić wodze fantazji i budować roboty z klocków LEGO.  Zaś w strefie kreatywnej zabawy budujemy własne konstrukcje z LEGO Duplo, Classic oraz Technic. Tutaj też znajdziemy różne gry i układanki. Z myślą na najmłodszych odwiedzających przygotowano kącik wypełniony LEGO Duplo. Nawet kilkumiesięczne maluchy będą dobrze się bawić. Na sali nad bezpieczeństwem dzieci czuwają doświadczeni animatorzy.

Ciekawą opcją oferowaną przez Klockoland są warsztaty i urodziny dla dzieci. Oferta warsztatowa zawiera ponad 30 różnych zajęć edukacyjnych dostowanych do wieku i zainteresowań dzieci. Dinozaury, W Grodzie Kraka, Podróż dookoła świata, a może Poznaj Robota? Możliwości jest mnóstwo.  Każdy z warsztatów składa się prelekcji, budowania z klocków, a na zakończenie z zabawy w strefie edukacyjno-rozrywkowej. Natomiast urodziny to Kinder Party trwające 2,5 godziny pod opieką animatora. Wcześniej ustalacie scenariusz zabawy urodzinowej.

 

Informacje praktyczne

Klockoland jest czynny codziennie od 8:00 do 20:00 dla grup zorganizowanych. Turyści indywidualni w wakacje są wpuszczani od 10:00 do 20:00. Grupy obowiązuje wcześniejsza rezerwacja zajęć, natomiast turyści indywidualni mogą zwiedzać centrum bez wcześniejszej rezerwacji. Rezerwacja też jest konieczna w przypadku urodzin, najbezpieczniej dokonać jej miesiąc przed terminem imprezy. Dzieci do lat 4 mają wstęp bezpłatny. Dla starszych dzieci obowiązuje bilet w cenie regularnej lub obniżonej w przypadku biletu rodzinnego. Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą skorzystać z dodatkowego rabatu w wysokości 10%.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *