Kraków dla dzieci,Uncategorized

Pomysły na ferie zimowe

Początek stycznia to idealny, moment na planowanie zimowego wypoczynku. Pomysły na ferie zimowe to kilka propozycji z mojej strony, które ułatwią Wam wypoczynek w Krakowie. Ferie w mieście można spędzić na wiele sposobów. Na leniwca czyli na kanapie, albo aktywnie, korzystając z uroków i atrakcji Grodu Kraka. Ze swojej strony zdecydowanie polecam tę drugą opcję.

Pomysły na ferie zimowe

Spacer tematyczny po Krakowie

Jeśli nie przeraża Was zimowa aura wybierzcie się na wycieczkę tematyczną. Wspólnie z dziećmi możecie wyruszyć Szlakiem Legend, odkryć Tajemnice Średniowiecznego Miasta lub poznać Kraków Królewski. Dla starszych dzieci i młodzieży polecam Kazimierz żydowski, Śladami Jana Matejki, Szlakiem Stanisława Wyspiańskiego. Olbrzymim plusem zwiedzania tematycznego jest czas – wycieczka trwa max 2 godziny. A także wybór tematu, zwiedzacie to, co interesuje Was najbardziej!

         wystawa Wyspiański balustrada z Domu Lekarskiego          

 

Kraków kulinarny

Gotowanie, smakowanie i poznawanie przepisów to smaczny i ciekawy sposób na poznanie Krakowa. Jeśli taki sposób spędzania wolnego czasu jest Wam bliski skorzystajcie z opcji warsztatów kulinarnych. W Żywym Muzeum Obwarzanka zrobicie własnoręcznie pysznego obwarzanka, i poznacie oryginalny przepis na ten krakowski smakołyk. Natomiast miłośnicy słodyczy powinni koniecznie odwiedzić najmniejszą fabrykę cukierków Ciuciu. Można wziąć udział w warsztatach albo obejrzeć pokaz robienia słodyczy.

                               

Warsztaty edukacyjne

Kto powiedział, że nauka jest nudna i zakazana w ferie? Warsztaty edukacyjne to pomysł na poznanie Krakowa dla dzieci w różnym wieku. Wszystkie krakowskie muzea, Nowohuckie Centrum Kultury i domy kultury przygotowały specjalną ofertę na ferie zimowe, która łączy wypoczynek, zabawę i edukację. Koniecznie sprawdźcie, która zajęcia zainteresują Wasze pociechy.

Tropem szopki

Okres ferii zimowych to czas kiedy możemy podziwiać szopki. Zaglądając do krakowskich kościołów odkryjecie najróżniejsze szopki. Olbrzymie konstrukcje z elementami ruchomymi, makiety przypominające budowle krakowskie, a także skromne żłóbki betlejemskie. Szopki zobaczycie również spacerując po Starym Mieście. Tropiąc szopki nie zapomnijcie zajrzeć do Celestatu, gdzie odbywa się pokonkursowa wystawa szopek krakowskich. Ekspozycja spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

                         

 

W świecie LEGO

Klocki LEGO to zabawki znane i lubiane przez małych i dużych turystów. W Krakowie możecie cieszyć się fantastycznymi wystawami, na których królują klocki. W Klockolandzie dzieci nie tylko zobaczą LEGO, ale mogą sami sterować robotami i budować z klocków. Natomiast w HistoryLandzie obejrzycie najważniejsze wydarzenia z historii Polski zbudowane z klocków Lego. Dodatkową atrakcją są świetne animacje i interaktywne prezentacje, które sprawią, że poczujecie się uczestnikami wydarzeń. Takie muzeum zachwyci Wasze dzieci.

                           

Lodowiska

Niby na łyżwy można pójść wszędzie. U siebie w domu też, tylko tak z ręką na sercu – kiedy byliście na lodowisku ostatni raz? Warto wykorzystać okres ferii i wybrać się na rodzinne wyjście na łyżwy. w Krakowie znajdziecie kilka dobrych lodowisk. Tuż obok Starego Miasta, koło Galerii Krakowskiej znajdziecie lodowisko pod gołym niebem. Troszkę dalej przy krakowskich Błoniach znajdziecie równie dobrą ślizgawkę. A jeśli w swoim zwiedzaniu zapędzicie się do Nowej Huty zajrzyjcie na lodowisko przed Nowohuckim Centrum Kultury.

To tylko kilka przykładów, jak można spędzić okres ferii zimowych. Możliwości jest mnóstwo i każdy znajdzie coś dla siebie. A jakie są Wasze pomysły na ferie zimowe?

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *