Rynek Główny w styczniu
Aktualności

Styczeń w Krakowie

Styczeń w Krakowie zapowiada się intensywnie, kulturalnie, imprezowo. Mimo mroźnej i śnieżnej aury warto trzymać rękę na pulsie i uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych. Długie spacery, przejażdżki rowerowe musimy odłożyć na cieplejsze miesiące.

Styczeń w Krakowie

Początek roku upłynie pod znakiem muzyki, karnawałowych imprez i ferii. W połowie miesiąca ferie zimowe rozpocznie 5 województw, w tym małopolskie.  W związku z tym nie zabraknie zimowisk, warsztatów edukacyjnych i zajęć przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. Śledźcie na bieżąco ofertę muzeów i domów kultury, aby wybrać dla siebie najciekawsze zajęcia.

Pochód Trzech Króli

Pierwszy weekend stycznia będzie miał wyjątkowo świąteczny charakter. Tradycyjnie 6 stycznia ulicami Krakowa przejdzie Orszak Trzech Króli. A mówiąc dokładnie z trzech stron miasta wyruszą 3 barwne, kolorowe orszaki, aby spotkać się na Rynku Głównym. Orszak zakończy wspólne kolędowanie przy stajence.

Wokół szopki

Spacer śladami szopki to kolejna krakowska tradycja. W niedzielę 6 stycznia o 14:00 z ul. Powiśle 11 rozpocznie się tradycyjny spacer Wokół szopki. Trasa prowadzi ulicami Starego Miasta, gdzie w witrynach sklepów, restauracji, banków są ustawione szopki archiwalne. Zakończenie spaceru w Celestacie, w którym można obejrzeć tegoroczną edycję konkursu szopek krakowskich.

27. Finał WOŚP

Natomiast niedziela 13 stycznia upłynie pod znakiem finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra, wolontariusze i wszyscy chętni grają na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Tradycyjnie na Rynku Głównym odbędzie się koncert i szereg wydarzeń towarzyszących. Również przewodnicy zagrają dla dzieciaków. Serdecznie zapraszam na spacer po Romantycznym Krakowie! Zapisy na https://www.facebook.com/events/217160745877210/

Kraków – miasto Stanisława Wyspiańskiego

15 stycznia 2019 przypada 150 rocznica urodzin Stanisława Wyspiańskiego. Artysty wybitnego, geniusza, który w Krakowie stworzył swoje największe dzieła. Z tej okazji w słynnej (na co dzień niedostępnej dla zwiedzających)  Szafirowej Pracowni przy ul. Krowoderskiej Roland Wirtz zaprasza na jednodniowy projekt Widok z okna pracowni artysty na kopiec Kościuszki.  Będzie można także zajrzeć do wyremontowanej Rydlówki, czy wziąć udział w spotkaniu z Moniką Śliwińską, autorką książki „Wyspiański. Dopóki starczy życia„.

Muzyka

Styczeń zakończy się mocnym, muzycznym akcentem. 31 stycznia rozpocznie się Festiwalu Opera Rara, który przybliży dwa różne oblicza opery: tradycyjne oraz prowokacyjne. To świetna okazja, aby poznać różnorodność opery, jej rozwój na przestrzeni czterystu lat.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *