Rynek Główny w styczniu
Aktualności

Styczeń w Krakowie

Styczeń w Krakowie zapowiada się intensywnie, kulturalnie, imprezowo. Mimo mroźnej i śnieżnej aury warto trzymać rękę na pulsie i uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych. Długie spacery, przejażdżki rowerowe musimy odłożyć na cieplejsze miesiące.

Styczeń w Krakowie

Początek roku upłynie pod znakiem muzyki, karnawałowych imprez i ferii. W połowie miesiąca ferie zimowe rozpocznie 5 województw, w tym małopolskie.  W związku z tym nie zabraknie zimowisk, warsztatów edukacyjnych i zajęć przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. Śledźcie na bieżąco ofertę muzeów i domów kultury, aby wybrać dla siebie najciekawsze zajęcia.

Pochód Trzech Króli

Pierwszy weekend stycznia będzie miał wyjątkowo świąteczny charakter. Tradycyjnie 6 stycznia ulicami Krakowa przejdzie Orszak Trzech Króli. A mówiąc dokładnie z trzech stron miasta wyruszą 3 barwne, kolorowe orszaki, aby spotkać się na Rynku Głównym. Orszak zakończy wspólne kolędowanie przy stajence.

Wokół szopki

Spacer śladami szopki to kolejna krakowska tradycja. W niedzielę 6 stycznia o 14:00 z ul. Powiśle 11 rozpocznie się tradycyjny spacer Wokół szopki. Trasa prowadzi ulicami Starego Miasta, gdzie w witrynach sklepów, restauracji, banków są ustawione szopki archiwalne. Zakończenie spaceru w Celestacie, w którym można obejrzeć tegoroczną edycję konkursu szopek krakowskich.

27. Finał WOŚP

Natomiast niedziela 13 stycznia upłynie pod znakiem finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra, wolontariusze i wszyscy chętni grają na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Tradycyjnie na Rynku Głównym odbędzie się koncert i szereg wydarzeń towarzyszących. Również przewodnicy zagrają dla dzieciaków. Serdecznie zapraszam na spacer po Romantycznym Krakowie! Zapisy na https://www.facebook.com/events/217160745877210/

Kraków – miasto Stanisława Wyspiańskiego

15 stycznia 2019 przypada 150 rocznica urodzin Stanisława Wyspiańskiego. Artysty wybitnego, geniusza, który w Krakowie stworzył swoje największe dzieła. Z tej okazji w słynnej (na co dzień niedostępnej dla zwiedzających)  Szafirowej Pracowni przy ul. Krowoderskiej Roland Wirtz zaprasza na jednodniowy projekt Widok z okna pracowni artysty na kopiec Kościuszki.  Będzie można także zajrzeć do wyremontowanej Rydlówki, czy wziąć udział w spotkaniu z Moniką Śliwińską, autorką książki “Wyspiański. Dopóki starczy życia“.

Muzyka

Styczeń zakończy się mocnym, muzycznym akcentem. 31 stycznia rozpocznie się Festiwalu Opera Rara, który przybliży dwa różne oblicza opery: tradycyjne oraz prowokacyjne. To świetna okazja, aby poznać różnorodność opery, jej rozwój na przestrzeni czterystu lat.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *