wrzesień w Krakowie
Aktualności

Wrzesień w Krakowie

Wrzesień w Krakowie zapowiada się arcyciekawie. Różne wydarzenia, koncerty, festiwale umilą pobyt w Krakowie turystom bez względu na wiek czy zainteresowania. I tak się cudownie składa, że sporo imprez odbywać się będzie w weekendy. Więc wybaczcie, ale wymówki typu „pracuję, nie dam rady”, „nie mam już urlopu” są bezzasadne. Zamiast marudzić, bierzcie znajomych, dzieci, przyjaciół i przyjeżdżajcie do Krakowa. Będzie się działo!

Wrzesień w Krakowie

Już pierwszy weekend września zapowiada się intensywnie, a przy tym smakowicie. Krakowskie Miodobranie to targ, który darzę miłością niezmienną już od lat. O właściwościach zdrowotnych i smakowych miodu nie muszę pisać. Natomiast produkty pszczele typu pyłki czy kit wyratowały mnie z niejednej choroby.  Jeśli chcecie poszerzyć swoją wiedzę na temat pszczół i pszczelich produktów przybywajcie na plac Wolnica w dniach od 6 do 8 września. Przy okazji pospacerujcie po Kazimierzu i poznajcie jego zabytki.

Natomiast Dni Pamięci Ofiar Gestapo to cykliczne wydarzenie, którego celem jest upamiętnienie ofiar hitlerowskiej okupacji. Tegoroczna edycja, która odbędzie się w dniach od 12 do 14 września, upamiętnia rocznicę wybuchu II wojny światowej, a także represje wobec polskich żołnierzy walczących w kampanii wrześniowej. W programie wykłady, prelekcje, warsztaty artystyczne, gra miejska oraz spacery tematyczne.

Z kolei w niedzielę 15 września na ulicach Krakowa dominować będą jamniki, które przejdą w tradycyjnym marszu spod Barbakanu na Rynek Główny. To najbardziej wesoły, kolorowy i głośny marsz odbywający się w Krakowie. Wszyscy wiemy, że jamniki to pieski obdarzone żelaznym charakterem i silna wolą. Marsz Jamników to tylko jedna z atrakcji tego dnia. Koło wieży ratuszowej będzie można zasięgnąć opinii weterynarzy, behawiorystów, instruktorów szkolenia psów, a także podarować karmę dla schroniska.

Następny wrześniowy weekend (20-22) będzie należał do Nowej Huty. Przyznajcie szczerze, jak dobrze znacie najmłodszą dzielnicę Krakowa? Jeśli czujecie, że macie zaległości w tym temacie to Dni Nowej Huty pozwolą na nadrobienie zaległości. Będzie można zajrzeć w miejsce na co dzień niedostępne, wziąć w udział w spacerach, wycieczkach, grach miejskich. Zwiedzanie elektrociepłowni w Łęgu, budynków administracyjnych dawnej Huty im. Lenina, nowohuckich schronów,  Teatru Ludowego, klasztoru oo. Cystersów to tylko część atrakcji.

Natomiast ostatni weekend września będzie należał do Podgórza. XVIII Podgórskie Dni Otwartych Drzwi to okazja, aby zwiedzić prawobrzeżną część Krakowa. Zwiedzającym będą udostępnione różne obiekty – kościoły, wieże kościelne, forty, muzea, galerie. A na niedzielę zaplanowano kilkanaście spacerów tematycznych, które odsłonią niejedno oblicze Podgórza.

Wrześniowe spacery

Wrzesień to także idealny czas na spacery po Krakowie. Zarówno dla grup, seniorów, pielgrzymów, turystów indywidualnych. Ale także nuda nie grozi rodzinom z dziećmi czy grupom szkolnym. Sprzyjająca pogoda, długie dni, ciepłe wieczory to wymarzone warunki na zwiedzanie. Porady jak zorganizować weekend w Krakowie znajdziecie w tym wpisie.

Do wyboru macie najróżniejsze trasy zwiedzania, od popularnej Drogi Królewskiej poprzez Kazimierz, Salwator. Oprócz tego jesienią warto wybrać się na wycieczkę tematyczną, która jest świetnym pogłębieniem wiedzy o Krakowie. Spacer tematyczny polecam zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Najlepiej sprawdzi się w przypadku mieszkańców, a także turystów, którzy znają Kraków standardowy i chcieliby poznać jego „smaczki”. W każdą niedzielę zaczynając od 22 września możecie poznawać ze mną różne oblicza Krakowa. Zwiedzać nietypowe ulice Grodu Kraka, spacerować szlakiem kobiet albo poznawać zabytkowe nekropolie.

Do zobaczenia w Krakowie!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *