wioski świata podróż przez kontynenty
Kraków dla dzieci,Uncategorized

Wioski Świata – podróż przez kontynenty

Wioski Świata to podróż przez kontynenty i to bez wyjeżdżania z Krakowa. Czy znacie to miejsce? Jeśli nie, to koniecznie musicie naprawić to zaniedbanie. Park Edukacji Globalnej przy ul. Tynieckiej 39 to idealne miejsce na wycieczkę przedszkolną, szkolną, rodzinną. Dla dzieci to świetna okazja, aby poznać inne kultury i zajrzeć do domków ich rówieśników z Azji czy Afryki.  Park spodoba się także dorosłym, którzy lubią podróżowanie, a zarazem pragną odpocząć od miejskiego zgiełku.

Wioski Świata – podróż przez kontynenty

Jak żyją mieszkańcy Ghany, Mongolii czy Ameryki Południowej? Tego dowiemy się w Wioskach Świata. W jednym miejscu obejrzymy tradycyjną ghańską wioskę, papuaski dom na palach, mongolską jurtę, arktyczne igloo, indiańskie tipi oraz peruwiańską chatę. Podróż rozpoczynamy od ghańskiej wioski, gdzie dowiecie się, dlaczego chatki są okrągłę, zobaczycie jak mieszka szaman i co można zrobić ze … śmieci. Jeszcze tylko głaskanie słonia i hop, jesteśmy w Australii. Okazuje się, że paupaski domek na palach to świetne miejsce do relaksu. Na zmęczonych podróżników czeka wygodny hamak, a na muzyków bębny.

Natomiast w Mongolii oprócz jurty znajdziecie jeszcze inne atrakcje.  Można wsiąść na wielbłąda oraz spróbować wydoić jaka. Kolejnym przystankiem będzie Artyka i igloo, które się nie topi nawet w upale. I w końcu indiańska wioska. Kto z nas nie lubił bawić się w Indian, kiedy był dzieckiem?

zwiedzanie wiosek świata

Notomiast obok sympatycznej lamy, która pluje wodą przejdziemy do peruwiańskiej chaty. Tam posłuchacie szumu wodospadu, obejrzycie stroje do tańców, instrumenty muzyczne, a nawet maski używane w okresie karnawału. Co by nie mówić, Ameryka Południowa ma swój klimat! Nawet zaprezentowane obok slumsy mają swój urok i są ciekawą lekcją, jak wygląda rzeczywistość na innym kontynencie.

wioski świata

Zwiedzanie Wiosek Świata

Grupy zorganizowane mogą zwiedzać Park Edukacji Globalnej cały rok. Mają do wyboru tradycyjne zwiedzanie 12 zł/os., warsztaty (15 zł/os) lub mix „zwiedzanie+warsztaty” w cenie 25 zł/os. Grupa powinna liczyć od 15 do 30 osób. Wstęp dla 2 opiekunów jest bezpłatny. Grupy obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, można jej dokonać telefonicznie, mailowo lub przez stronę parku.

Natomiast turyści indywidualni mogą zwiedzać park od kwietnia do listopada. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00, a w weekendy od 12:00 do 19:00. Zwiedzanie z przewodnikiem w cenie biletu jest o godz. 13:30, 15:00, 16:30.

Przy parku znajduje się bezpłatny parking oraz toalety. Natomiast w Sklepie z Misją znajdziecie mnóstwo oryginalnych pamiątek

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *