Kraków dla dzieci

10 miejsc, które możesz zwiedzić w Krakowie za darmo

Czasami koszty wyjazdu ograniczają nasze możliwości zwiedzania. Zwłaszcza jeśli podróżujecie z dziećmi, które a to chcą zjeść lody, a to watę cukrową, chętnie też zajrzą do sklepu z klockami lego. A w ogóle są świetnymi obserwatorami i wypatrzą po drodze milion dodatkowych atrakcji, których nie uwzględniliście w wyjazdowym  budżecie. Właśnie dlatego przygotowałam ściągę najatrakcyjniejszych miejsc, które możecie zobaczyć za darmo!

10 miejsc, które możesz zwiedzić w Krakowie za darmo

 1. Rzeźba Smoka – nie oszukujmy się, ale to jest znak rozpoznawczy Krakowa i główna atrakcja miasta zwłaszcza dla dzieci. A kiedy z paszczy wydobywa się ogień zwiedzanie jest wykonane na 100%.
 2. Kopce – za darmo zobaczycie 3 kopce: Wandy, Kraka i Piłsudskiego. Dla małych odkrywców to świetna okazja, aby poznać tę osobliwość Krakowa i obejrzeć panoramę miasta.
 3. Hejnał – bez żadnych opłat co równą, pełną godzinę możecie słuchać hejnału na Rynku Głównym i z całych sił machać hejnaliście.
 4. Podziemia Rynku – bardzo lubiane przez dzieci i dorosłych muzeum multimedialne. Jeżeli zależy Wam na zwiedzeniu tej ekspozycji zaplanujcie zwiedzanie na WTOREK, kiedy jest dzień bezpłatny.
 5. Dom Jana Matejki – podobnie jak Galeria w Sukiennicach oraz inne oddziały Muzeum Narodowego można zwiedzać za darmo w każdą NIEDZIELĘ.
 6. Bulwary wiślane – dostępne za darmo każdego dnia, o każdej porze dnia i nocy. Możecie się wybrać na rodzinną przechadzkę pieszo, na rowerach albo zrobić wyścig na rolkach lub hulajnogach.
 7. Las Wolski – idealny na rodzinną wyprawę. Doskonale przygotowane ścieżki piesze i rowerowe zachęcają do wspólnych wypraw i odpoczynku na łonie przyrody.
 8. Parki – Planty, park Jordana, park Bednarskiego to wspaniale przygotowane miejsca na odpoczynek z dziećmi. Możecie wspólnie się pobawić albo zorganizować podchody.
 9.  Katedra na Wawelu – jeśli chcecie pokazać dzieciom, gdzie odbywały się koronacje polskich władców do katedra (bez Dzwonu i krypt) jest dostępna codziennie za darmo.
 10.  Fabryka Cukierków – w weekendy o pełnych godzinach organizowane są darmowe pokazy wyrobu słodyczy, podczas których zobaczycie cały proces i spróbujecie jeszcze ciepłego cukierka.

Jeśli interesuje Was jakieś muzeum, to też możecie poznać je nie ponosząc żadnych kosztów. Każda placówka muzealna udostępnia swoje wystawy stałe raz w tygodniu. Wystarczy sprawdzić na stronie obiektu termin oraz godziny otwarcia, aby cieszyć się w pełni darmowym zwiedzaniem.

Możesz również polubić…

1 komentarz

 1. […] Natomiast jeśli zastanawiacie się, co jeszcze jest dostępne w Krakowie bezpłatnie zapraszam do lektury tego wpisu. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *