wycieczka legendy wawelskie dla dzieci
Kraków dla dzieci

Wycieczka legendy wawelskie dla dzieci

Wycieczka legendy wawelskie dla dzieci to idealny wybór na pierwsze zwiedzanie Krakowa. Ponadto znakomita okazja, aby poznać najważniejsze zabytki Krakowa oraz jego historię. Legendy, ciekawostki i zagadki sprawiają, że w takiej wycieczce mogą uczestniczyć nawet małe dzieci. Jeśli zamierzacie zwiedzać Kraków z dziećmi to spokojnie możecie wybrać właśnie tę trasę. Jest to wycieczka, którą chętnie wybierają też opiekunowie dla przedszkolaków i uczniów klas I-III.

Wycieczka legendy wawelskie dla dzieci

Naszą wycieczkę rozpoczniemy od wizyty na bulwarach wiślanach. To dobry moment, aby spojrzeć na górę i zastanowić się, dlaczego król mieszkał tak wysoko. Ponadto w pobliżu znajduje się niezwykły pomnik psiej wierności. Odwiedzimy go, żeby poznać losy Dżoka. Następnie kierując się w stronę Wawelu opowiem Wam historię założyciela miasta i jego dzielnej córki. Wchodząc na górę zastanowimy się jak dawniej rycerze bronili Wawelu.

Natomiast na Wawelu zabawimy się w prawdziwych tropicieli! Podczas zabawy zlokalizujemy średniowieczne toalety, a także makietę całego wzgórza wawelskiego. Następnie udamy się na poszukiwanie smoków. Tak, tak smoki wawelskie to takie wredoty, że ukryły się pod samym bokiem króla. Kiedy już uporamy się ze smokami to wyruszymy na poszukiwanie pewnych starych kości..

Oczywiście cały czas naszej zabawie towarzyszyć będą legendy wawelskie. Poznamy legendy o Stańczyku, który był ważną postacią na królewskim dworze. Dowiemy się, dlaczego na Rynku Głównym udawał ból zęba i jaką szkodę wyrządził krakowskiej przekupce. Ponadto poznamy historię pewnej gadatliwej głowy. Oprócz tego poznamy i legendy i opowieści związane z polskimi króla. Zdradzę Wam, dlaczego Kazimierza Wielkiego nazywano „królem chłopów”, a Bolesława Śmiałego Szczodrym. Poznamy też okoliczności, w jakich Cudowny Krucyfiks przemówił do królowej Jadwigi.

Aby najmłodsi przeżyli swoją przygodę..

Wycieczka może być urozmaicona elementami warsztatów interaktywnych i gry miejskiej. W takim wypadku zwiedzanie nie ogranicza się tylko do opowieści przewodnika. Dzieci aktywnie uczestniczą w zwiedzaniu, poznają tajemnice Wawelu z mapkami w rękach. Starsze rozwiązują krzyżówki lub rebusy, a także wypełniają tzw. karty pracy. W przypadku większej ilości osób możemy podzielić się na drużyny i zrobić konkurs, która drużyna najszybciej rozwiąże zadania.

Natomiast młodsze dzieci będą rysować, wymyślać własne zakończenie ulubionej legendy, a także układać puzzle. Wybór aktywności jest uzależniony od zainteresowań dziecka. Na ruchliwych małych turystów czekają ćwiczenia, taniec, gry zręcznościowe.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *