pomysły na tanie wycieczki szkolne po krakowie
Kraków dla dzieci

Pomysły na tanie wycieczki szkolne po Krakowie

Pomysły na tanie wycieczki szkolne po Krakowie czyli jak zorganizować niskobudżetowy wyjazd dla uczniów. Jesień to znakomity czas na zorganizowanie uczniom wycieczki szkolnej po Krakowie. O zaletach zwiedzania Krakowa można napisać całe tomy. Ponadto wyjazdy klasowe edukują, integrują, poszerzają horyzonty, a także stanowią miłą odskocznię od chodzenia do szkoły. Wśród całej gamy zalet jest jeden minus – koszty.

Pomysły na tanie wycieczki szkolne

Najkorzystniejszą opcją będą wycieczki plenerowe, bez dodatkowych kosztów, takich jak bilety wstępu do muzeów czy na inne atrakcje. Świetnie też sprawdzą się tak zwane „wycieczki w pigułce”. Wówczas koszt usługi przewodnickiej jest minimalny.

Stare Miasto

Śmiało tę trasę zorganizujecie w dwie godziny bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Kraków w pigułce to opcja dla osób, które pierwszy raz zwiedzają Kraków, a także dla małych dzieci. Bądźmy szczerzy, ale maluchy nie wytrzymają długiego zwiedzania. Podczas wycieczki Kraków w pigułce poznają najważniejsze miejsca i zabytki miasta. Nie zabraknie też bezpłatnych atrakcji takich jak: hejnał z wieży Mariackiej czy Grający Zegar w Collegium Maius.

Zielone Podgórze

To kolejna ciekawa wycieczka, którą możecie zorganizować za niewielką cenę. Ponadto trasa znakomicie sprawdzi się jak propozycja integracyjna dla małych dzieci lub młodzieży. Wspólna wspinaczka na kopiec Krakusa, sesja fotograficzna, poszukiwanie śladów mistrza Twardowskiego w Parku Bednarskiego to tylko kilka atrakcji tej wycieczki. Nie zabraknie też legend, na przykład o Czarnej Księżniczce.

Tajemnice Kazimierza

Również taka wycieczka może być pomysłem na niskobudżetowy wyjazd. Wszystkie obiekty możecie zwiedzić z zewnątrz. W trakcie spaceru obejrzycie kazimierskie synagogi, na placu Nowym poznacie tajniki koszernego jedzenia, a także odwiedzając Cmentarz Nowy przy Miodowej rozszyfrujecie tajemnicze symbole na nagrobkach. Ponadto wspólnie możecie odszukać miejsca na Kazimierzu, które zagrały w znanych filmach.

Dni bezpłatnych wstępów

To z kolei świetna opcja, aby wycieczkę po Krakowie urozmaicić zwiedzaniem ciekawego muzeum. Praktycznie każda placów oferuje jeden dzień w tygodniu darmowego wstępu. Na przykład oddziały Muzeum Narodowego są dostępne za darmo w każdy wtorek. W pozostałe dni bilety wstępu na wystawy stałe Muzeum Narodowego dla dzieci i młodzieży kosztują symboliczną złotówkę.  We wtorki za darmo zwiedzicie też Podziemia Rynku. Natomiast w poniedziałki Starą Synagogę i Fabrykę Schindlera.

Skorzystaj z dofinansowania

Warto przed wycieczką zorientować się, jakie są możliwości dofinansowania wycieczki. Często dopłaty funduje Komitet Rodzicielski lub gmina. Nawet niewielka dopłata może ułatwić Wam zorganizowanie fajnej i ciekawej wycieczki po Krakowie.

Transport publiczny zamiast autokaru

Bardzo dużym kosztem wycieczki jest wynajęcie autokaru. Zorientujcie się, czy nie wyjdzie Was taniej przejazd autobusem publicznym lub pociągiem. Bardzo często taka opcja kosztuje ponad połowę mniej niż autokar. Poza tym odpadną Wam koszty parkingów w Krakowie, które są bardzo wysokie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *