Sukiennice na Rynku Głównym
Aktualności

Pomysł na weekend

Pomysł na weekend, tym razem pierwszy październikowy. Przed nami kolejny jesienny miesiąc, pełen kolorów, liści lecących z drzew i miejmy nadzieję, że słonecznych dni. I weekendy wypełnione spacerami, spotkaniami ze znajomymi, wydarzeniami kulturalnymi. Jeśli nie wiesz jak spędzić pierwszy październikowy weekend zapraszam do lektury.

Październik – pomysł na weekend

Polecam wizytę w Muzeum Narodowym. W najbliższy weekend Muzeum Narodowe będzie świętować swoje urodziny. Zostało powołane do życia dokładnie 7 października 1879 roku, a kolekcję umieszczono w Sukiennicach.  W przyszłym roku będziemy obchodzić okrągły jubileusz, ale już 6-7 października możecie zacząć świętowanie. Wszystkie wystawy stałe i czasowe możecie zwiedzić bezpłatnie. Osoby, które chcą zacząć weekend już w piątek, Muzeum Narodowe przygotowało bilety o 50% niższe na wszystkie wystawy.

X Cracovia Music Festiwal

Jeśli lubicie muzykę chóralną to ten festiwal trafi w Wasze gusta. Pięć wyjątkowych zespołów zaprezentuje swoje umiejętności, a także  różne style oraz gatunki muzyczne. Wspólne koncerty zaplanowano w kość. Św. Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej oraz w sali koncertowej Muzeum Manggha. To świetna okazja, aby poznać różne kierunki muzyczne.

IV Krakowski Festiwal Akordeonowy

Miłośnicy akordeonu mogą delektować się tą muzyką już w najbliższą niedzielę 7 października. W Akademii Muzycznej odbędzie się debata na temat akordeonu, a następnie koncert Noche del tango. Do muzyki zatańczą  tancerze ze szkoły tańca TangoVirri. Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Festiwal zakończy koncert finałowy w niedzielę 14 października.

Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny Królewskiego Miasta Krakowa

Niedziela 7 października upłynie pod znakiem muzyki klasycznej, i to w najwybitniejszym wydaniu. A jak wiadomo, klasyka jest wieczna i nigdy nie wychodzi z mody. Podczas jubileuszowej, dziesiątej edycji festiwalu dominować będzie muzyka Fryderyka Chopina. Nie zabraknie innych wybitnych twórców klasyki m.in zabrzmi S. Rachmaninov, F. Liszt, J.S. Bach, L. van Beethoven. Artyści biorący udział w festiwalu zaprezentują także utwory swoich ojczystych kompozytorów.

To tylko kilka subiektywnych pomysłów na weekend w Krakowie.

 

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *