jarmark świąteczny i choinka na Rynku Głównym
Lifestyle

Moje pomysły na grudzień

Jak co roku grudzień przyszedł stanowczo za szybko. Pierwsze dni przyniosły mroźną pogodę, brak słońca, smog w powietrzu. Ale też targi świąteczne na Rynku Głównym, prezenty od św. Mikołaja, zapach herbaty z imbirem i cynamonem oraz pierniczki. I tak spisałam moje pomysły na grudzień. Aby nie dać się zimowej chandrze!

Moje pomysły na grudzień

  1. Urlop… No może to za duże słowo, ale chociaż kilka dni odpoczynku. Mam wrażenie, że ten sezon się nie chce skończyć. Więc daję sobie kilka dni na całkowity relaks – zero grup, mejli, telefonów. Jedziemy za Kraków i ładujemy baterie!
  2. Domowe ciasta co weekend. Pierwsza partia pierniczków już leży w pudełkach, no ale one są na święta! Dlatego postanowiłam piec coś dobrego: szarlotkę, murzynka, czekoladowe babeczki..

domowe wypieki

3. Wyprawa na łyżwy. Kiedyś jeździłam regularnie, a teraz jeśli udaje mi się wybrać na lodowisko 2-3 razy w sezonie   jest dobrze. Dlatego moje grudniowe postanowienie: raz w tygodniu marsz na lodowisko.

 4. Świąteczny jarmark, ale nie w biegu, z turystami, tylko całkiem prywatnie. Liczę, że uda mi się wypatrzeć świąteczne drobiazgi dla najbliższych i spróbować pyszności serwowanych na jarmarku.

   5. Zrobienie świątecznych ozdób. A przynajmniej jakiejś części, która przypomni mi miłe chwile z dzieciństwa. I koniecznie muszę kupić światełka na naszą nową, ogromną choinkę.

6. Regularne picie zimowych napojów. Zaopatrzyłam kuchnię w świeży imbir, cynamon, goździki. Codziennie relaksuję się przy kubku gorącej, aromatycznej herbaty. A kiedy zimno naprawdę daje mi się we znaki przyrządzam domowego grzańca. Mój ulubiony to grzaniec z piwa z jajkiem, znakomity na gardło!

Przyznam szczerze, że pomysłów miałam więcej. Ale znając realia postanowiłam ograniczyć się do kilku, tak aby realizacja była przyjemnością. To jak z postanowieniami na Nowy Rok. Im ich więcej, tym mniej czasu i chęci do realizacji.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *