Aktualności

Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie

Targi Bożonarodzeniowe na Rynku Głównym bardzo chętnie odwiedzają zarówno mieszkańcy Krakowa, jak i turyści. Tradycja organizacji targów sięga jeszcze XIX wieku, kiedy w centrum miasta w okolicy świąt pojawiały się jarmarki. Dziś impreza ma zdecydowanie bardziej zorganizowany charakter, ale niezmiennie cieszy oczy odwiedzających. Jeśli szukacie pomysłu jak fajnie spędzić grudzień, wizyta na krakowskich Targach Bożonarodzeniowych będzie znakomitym wyborem. Może być też świetnym dodatkiem do rodzinnej wycieczki po Krakowie.

Tradycja bożonarodzeniowych jarmarków

Jeśli mielibyśmy wymienić mistrzów w organizacji świątecznych jarmarków to byliby to Austriacy i Niemcy. Z Wiednia pochodzi najstarszy europejski jarmark bożonarodzeniowy. Natomiast w niemieckich miastach były organizowane już od XIV wieku. Do dziś cieszą się olbrzymią popularnością. W jednym mieście możemy oglądać kilka jarmarków, które rywalizują ze sobą pod względem sprzedawanych łakoci czy ozdób. Organizatorzy wręcz prześcigają się w pomysłach, aby przyciągnąć turystów. Na weekendy przyjeżdżają dziesiątki autobusów z Holandii, Belgii, Francji.  W ofercie pojawiają się wędzone łososie, peruwiańskie specjalności: nadzienie mięsne w cieście z kartofli, polane sosem plusa sałatka. Na niektórych jarmarkach zobaczycie nietypowe choinki – na przykład ze skrzynek po piwie.   Wizyta na jarmarku to sposób na przygotowanie się do świąt.

Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie

Odwiedzenie krakowskich Targów Bożonarodzeniowych to obowiązkowy punkt programu zwiedzania Krakowa w grudniu. Na Rynku Głównym, a więc w samym centrum Starego Miasta czeka mnóstwo barwnych stoisk wypełnionych świątecznymi przedmiotami. Możemy zakupić m.in bańki i inne ozdoby choinkowe, dekoracje, biżuterię, przedmioty z drewna, magnesy. Jeśli lubicie jadalne pamiątki to znajdziecie spory wybór słodyczy, narzędzi z czekolady, owoców w czekoladzie, a także pięknie zdobionych pierniczków. Idealne na prezent pod choinkę dla bliskiej osoby.  W czasie zakupów możemy pokrzepić się także sprzedawanymi smakołykami. Sprzedawcy oferuję kiełbasę i golonkę z grilla, rozgrzewający żurek lub bigos, oscypki  czy tradycyjną pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem. Natomiast miłośnicy napojów rozgrzewających mogą pokrzepić się grzańcem galicyjskim lub herbatą z prądem. Każdego dnia Targi Bożonarodzeniowe wzbogaca program artystyczny: barwne pochody, koncerty, wspólne śpiewanie kolęd czy jasełka.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *