7 rzeczy które warto mieć w apteczce
Lifestyle

7 rzeczy, które warto mieć w apteczce

7 rzeczy, które warto mieć w apteczce ze sobą na wycieczce. Okres wakacji sprzyja krótszym i dłuższym wędrówkom. Zazwyczaj zwiedzamy Kraków na luzie, bez dźwigania bagażów. Nie musimy się martwić o leki, bo aptek w Krakowie nie brakuje. Natomiast warto mieć ze sobą taką mini apteczkę, aby nie biegać w panice, jeśli coś się stanie. Środki, które proponują dużo miejsca nie zajmą, nie ważą tony, a mogą uratować wycieczkę lub nastrój.

7 rzeczy, które warto mieć w apteczce

Octenisept

To bardzo skuteczny płyn dezynfekujący na rany, skaleczenia, podrażnienia. Działa bakteriobójczo, wirusobójczo i grzybobójczo. Ponadto jest dużo skuteczniejszy i łagodniejszy (nie szczypie!) niż popularna woda utleniona. Sprawdzi się także w infekcjach jamy ustnej czy infekcjach intymnych.

Altacet

Z kolei altacet znakomicie sprawdzi się na wszelkie stłuczenia i obrzęki. Dobrze jest mieć go ze sobą w trakcie pieszych wycieczek po mieście, ponieważ przyniesie nam błyskawiczną ulgę w razie urazu czy kontuzji. Ponadto jest w żelu co ułatwia aplikację. Ja często stosuję go przy swędzących ugryzieniach, na przykład po komarach. Znakomicie chłodzi i łagodzi opuchliznę.

Plastry

Najbardziej oczywisty środek, który zawsze warto mieć przy sobie. Przydadzą się na drobne skaleczenia, ale także na obtarte stopy. Niewygodne buty mogą spowodować poważne rany.  Dla dzieci możemy wybrać plasterki z obrazkami, które poprawią maluchom humor.

Środki przeciwbólowe (i na gorączkę)

To już absolutne must have. Migrena lubi dopaść w najmniej odpowiednim momencie. Podobnie jak gorączka. Dlatego nie warto wybierać się na jakąkolwiek wycieczkę bez sprawdzonego środka przeciwbólowego. Wybierajcie te, które znacie i wiecie, że na Was działają. Dla dzieci najlepszy będzie środek w syropie, dostosowany do ich wieku.

Tabletki na gardło

Inną przykrą dolegliwością, która może popsuć na zwiedzanie, jest ból lub drapanie w gardle. Często może być początkiem infekcji. Niekiedy efektem podrażnienia przez klimatyzację czy alergię. Jednak zawsze warto wcześniej wziąć coś na gardło, zanim ból się nasili.

Preparat łagodzący ugryzienia

Lato ma to do siebie, że możemy paść ofiarą żarłocznych komarów lub meszek. Dlatego zawsze warto mieć coś co łagodzi skutki przykrych ugryzień, zmniejszy swędzenie i obrzęk. Te środki powinniście mieć obowiązkowo jeśli Wasze dzieci są alergikami.

Coś na żołądek

Sensacje żołądkowe potrafią skutecznie uprzykrzyć najlepszą wycieczkę. Dlatego nie zaszkodzi jeśli w Waszej apteczce znajdą się środki na biegunkę, na zatrucie czy krople żołądkowe. Dorośli mogą skorzystać z preparatów ułatwiających trawienie, np sylicanar czy essentiale forte.

Udanych wycieczek po Krakowie!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *