udane wakacje w krakowie bez stresu
Aktualności

Udane wakacje w Krakowie bez stresu

Udane wakacje w Krakowie bez stresu, pośpiechu i przykrych wpadek. Bądźmy szczerzy – chyba każdy z nas zaliczył kiedyś nieudane wakacje. A to pogoda nie dopisała, nocleg nie spełniał naszych oczekiwań, albo nie dogadaliśmy się z towarzyszami podróży. Natomiast nad tegorocznymi wakacjami wisi na dodatek koronawirus. Jednak wiele osób zdecyduje się na wakacyjny wyjazd. I słusznie, bo organizm potrzebuje odpoczynku, resetu, witaminy D. Wakacje są idealnym momentem, aby w połowie roku złapać oddech i przygotować się na dalsze trudy. Jednak czy wakacje w Krakowie to dobry pomysł? Czy może lepie zaszyć się gdzieś w lesie?

Udane wakacje w Krakowie bez stresu

Osobiście uważam, że teraz jest idealnym moment na wycieczkę po Krakowie z przewodnikiem i zwiedzania miasta. Jest stosunkowo mało osób, w muzeach zwiedzają głównie turyści indywidualni. Bez problemu zrobicie rezerwację do tak muzeów jak Fabryka Schindlera, Podziemia Rynku czy Apteka pod Orłem. Możecie być spokojni, w tych muzeach możecie zwiedzać z przewodnikiem. Przez ostatnie tygodnie wchodząc czy z grupą zorganizowaną czy turystami indywidualnymi  na przykład do katedry wawelskiej mieliśmy ją całą dla siebie. Zero tłumów, przepychania, szumu. Bez problemu robiliśmy zdjęcia pod Dzwonem Zygmunta i podziwialiśmy panoramę Krakowa z okna wieży Zygmuntowskiej. Ponadto bez problemu zjecie posiłek w upatrzonej restauracji czy spróbujecie lodów ze świetnej krakowskiej lodziarni bez stania w kolejce 40 minut.

Pamiętajcie o maseczkach

Maseczki obowiązują nas w zamkniętych przestrzeniach, a więc w katedrze wawelskiej czy muzeach. Maseczkę musicie nosić także w środkach komunikacji publicznej. Na wycieczki lepiej zabierać jednorazowe maseczki. Natomiast jeśli posiadacie maseczkę wielorazowego użytku nie zapomnijcie o jej praniu i prasowaniu. Jeśli macie do pokonania niewielką odległość to lepiej przejść się pieszo niż korzystać z tramwaju.

Środki do dezynfekcji

Wchodzą do każdego obiektu znajdziecie płyn do dezynfekcji rąk. Na przykład w katedrze wawelskiej dozowniki z płynem są ustawione w kilku strategicznych miejscach. Oprócz tego możecie zabrać własne buteleczki z płynem albo mokre chusteczki antybakteryjne. Tam gdzie możemy, umyjmy porządnie ręce ciepłą wodą i mydłem. Pamiętajcie też, że lepiej nie jeść brudnymi rękami, nie dotykać twarzy.

Gdzie zjeść?

Są wakacje, ciepło i nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybierając się do restauracji skorzystać z ogródka. Wydaje mi się, że ogródki są bezpieczniejszą opcją niż zamknięte lokale. We wszystkich lokalach i ogródkach znajdziecie stoliki ustawione w bezpiecznej odległości i na bieżąco dezynfekowane. Ponadto sprawnie działają food trucki, z których zamówicie coś pysznego i zjecie z dala od ludzi.

Wycieczki plenerowe

Dla większości z Was lepszym wyborem będą wycieczki po Krakowie w plenerze. Zwłaszcza jeśli podróżujecie z dziećmi. Na takich trasach tematycznych jak Zielone Podgórze, Salwator, Planty czy Wokół Błoń nie spotkacie tłumów, a możecie cieszyć się przyrodą i świeżym powietrzem. Jeśli chcecie zwiedzić jakieś muzeum, lepiej wybrać jedno na daną wycieczkę. Długie zwiedzanie przestrzeni muzealnych lepiej zostawić na jesień lub zimę.

Jeśli macie jakieś pytania lub sugestie zapraszam do kontaktu. Chętnie pomogę Wam zaplanować wymarzone wakacje w Krakowie i ułożę ciekawy program wycieczki po Krakowie.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *